Cell Count (2012)

40%
Zase jednou ty nepovedené vědecké experimenty na lidech.

Cell Count

USA, 2012, 96 minut

 

Režie: Todd E. Freeman

Scénář: Todd E. Freeman

Hrají:

Robert McKeehen (Russell Carpenter)

Haley Talbot (Sadie Carpenter)

Christopher Toyne (Dr. Victor Brandt)

Ted Rooney (Abraham Walker)

 

Americký snímek „Cell Count“ je hororem nízkorozpočtovým, což je na něm celkem snadno patrné, ale nutno uznat, že se nejedná o aspekt, který by filmu nějak zásadně vadil. Spíše se jedná o snímek, jemuž jeho nízkorozpočtové pojetí docela sluší, i když to s sebou celkem logicky musí nést chyby, kterým se filmař s malým rozpočtem jednoduše nedokáže vyhnout. Jsou patrné i zde.

Něco z natáčení.

„Cell Count“ nám vypráví celkem klasický příběh – lidé mají možnost účastnit se vědeckého experimentu, o kterém neví všechno, snad jen to, že by mohl být lékařsky prospěšný. A tak se nechají zavřít do cely a doufají, že ten vědátor ví, co dělá. A on to možná i ví, jenom testovaným subjektům neprozradil všechno, co se aplikace experimentálního léku mohlo týkat a jaké mohly být následky.

Místy je to hnusné dost.

A tak je skupinka zavřená a čeká na to, co se stane. Ono se stane. Není to dobré. Jsou zde vedlejší účinky, které rozhodně nejsou příjemné, a není to pouze skutečnost, že se jim na těle objevují fleky, je to skutečnost, že se jejich těla celkem zásadně začínají měnit. Změny mají vliv i na jejich osobnosti, nemluvě o tom, že ty jsou vystaveny dalším zkouškám prostřednictvím psychologických experimentů.

Ale třeba někdo přežije.

Snímek „Cell Count“ je chvílemi jakoby o ničem, a pak najednou přijde scéna, která vás dovede docela dobře vykolejit. Gore zde není na vyloženě úchvatné úrovni, ale je provedeno velmi dobře. Vlastně jsou některé záběry i celkem chytré. Když tvůrci věděli, že na dokonalé gore nemají, natočili to tak, aby to pořád mělo ten správný efekt, a přitom nemuseli točit vše skutečně detailně.

A třeba taky ne.

Horor „Cell Count“ je celkově takový nevyrovnaný. V jednu chvíli se budete držet, abyste film neposunuli o nějakou tu minutu dopředu, ve chvíli druhé vás dokáže upoutat tím, co se najednou stane. A tím, jak je to provedeno. Film si celkem snadno najde odpůrce, ale určitě se najdou i tací, kteří v něm uvidí potenciál, který Todd E. Freeman ani ve své další tvorbě zatím nedokázal naplnit.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vědci)


Přidat komentář