Chamraď (2017)

60%
Pojďme se podívat na komplikovaný život jednoho wrestlera.

Chamraď

Lowlife

USA, 2017, 96 minut

 

Režie: Ryan Prows

Scénář: Tim Cairo, Jake Gibson

Hrají: Nicki Micheaux, Ricardo Adam Zarate, Jon Oswald

 

Hodit do hlavní role muže, který vypadá jako luchador, tedy americký wrestler, přitom se to odehrává v současnosti... ale jo, to vlastně není vůbec špatný nápad, i když je jasné, že tohle až tak moc hororové nebude, film „Chamraď“ má větší žánrový přesah, a tak v něm najdeme prvky dramatu, komedie, ale i kriminálního filmu a také thrilleru. Pokud máte podobné mixy rádi, je na co se těšit.

Luchador.

Jenže tenhle luchador má trochu problém. Kromě toho, že vypadá jako hodně divná postavička, když se tak prochází v tom svém kostýmu v současnosti, tak navíc je to ještě osoba závislá na drogách, bývalý vězeň, co si odseděl svoje a navíc se má zaplést do něčeho, co je nad jeho síly. I když těch má dost, jak hned záhy ve snímku „Chamraď“ dokazuje, a to pěkně drsnou cestou.

Místní mafián.

Luchador El Monstruo (Ricardo Adam Zarate) se promenáduje po okolí a snaží se lidem pomáhat. Jenže když na něj přijde vztek, tak záhy je to problém, protože vypne a neví, co dělá, co se s ním děje. Pak se probudí, leží na zemi a kolem jsou známky zkázy. Ty jsou patrné nejen na nábytku kolem a jiných věcech, ale i na osobách, které se nacházely v jeho blízkosti.

To bude drsňák.

Ano, není nic neobvyklého, když se El Monsturo probere a vedle něj leží kdosi, kdo byl ještě před nějakou chvílí mužem, ale teď má hlavu rozmašírovanou na kaši, takže není ani poznat, o koho vlastně šlo – i když jasně, my to díky předcházející scéně víme. A tohle je „Chamraď“. Trochu psychologický film, trochu kriminální, ale rozhodně explicitní, když už na to přijde.

Asi někoho sejme.

Americký snímek „Chamraď“ je rozhodně jedním z těch kousků, které si svoje diváky najdou. Možná to nebude nijak velká skupina, ale nemusí to být vyloženě pár lidí. Film nesedne každému, to rozhodně ne, ale určitě se dá spolehnout na to, že tu něco najdete, ať už vás baví krvavé scény, černý humor anebo psychologické, celkem nejednoznačné filmy s relativně pomalým tempem.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář