Chiisaki yusha-tachi: Gamera (2006)

40%
Prozatím poslední Gamera.

Chiisaki yûsha-tachi: Gamera

Japonsko, 2006, 96 minut

 

Režie: Ryuta Tazaki

Scénář: Yukari Tatsui

Hrají:

Ryô Tomioka (Toru Aizawa)

Kaho (Mai Nishio)

Shingo Ishikawa (Ishimaru Ishida)

Shogo Narita (Katsuya Ishida)

 

V posledních třech dílech jsme se věnovali moderní trilogii o Gameře, která byla natočena na konci tisíciletí. Jednalo se o nevyváženou trilogii, která ale gradovala ve výborný třetí film, který už se nesl v naprosto hororovém dechu. Bylo tedy otázkou, s čím znovu přijdou tvůrci ve filmu, který se jmenuje „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ a v mezinárodní distribuci je známější jako „Gamera the Brave“.

 Gamera a dítě.

Jelikož byla moderní trilogie dost mimo to, co studio Daiei prezentovalo v předchozím období, bylo asi celkem jasné – hlavně z hlediska komerčního potenciálu nového, již dvanáctého filmu v celé sérii, že se nový film vrátí právě k tomu původnímu a bude tedy cílit na celou rodinu. A k tomu také skutečně došlo. Film „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ je snímkem navazujícím na původní řadu, a to v podstatě doslovně.

 Jedno zlé monstrum.

Začíná se tam, kde se skončilo. Gamera zemřela při záchraně lidstva. Je potřeba se pak přesunout o 30 let do současnosti, kdy Gamera již neexistuje. My však sledujeme chlapce, který po nějaké době narazí na zajímavý objev. No, je to vlastně obyčejné vejce, ale zajímavější je to, co se z vejce vylíhne, když si ho chlapec vezme domů. Jak předpokládáte, je to malá želvička.

 Už ji vezou.

Když začne želvička levitovat, jste na celkem dobré stopě, jak tohle asi celé bude. Ano, snímek „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ není v podstatě nic jiného než film, který má restartovat celou původní sérii a dát tak možnost vzniknout dalším filmům, k čemuž tedy prozatím nedošlo. Asi je to dobře, protože tenhle rodinný směr je prostě nudný a nepřináší nic nového, jen natahuje a kopíruje již natočené.

 Destrukce města na obzoru.

Už je to deset let, co šel snímek „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ především do japonských kin, a od té doby to s Gamerou nevypadá moc dobře. Jsem si skoro jistý, že se ještě létající želvy dočkáme, ale nemyslím si, že by to mělo být kvalitativně nějak skvělé. Alespoň ne v případě, pokud se tvůrci budou držet stejné linie, jaké se držely po většinu série. I snímek „Chiisaki yûsha-tachi: Gamera“ ukazuje, že linie rodinných kaiju filmů je vyčpělá.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, děti)


Přidat komentář