Child Eater (2018)

60%
Příšera v tomhle filmu má dobrý potenciál, jen nebyl úplně využit.

Child Eater

USA, Island, 2016, 82 minut

 

Režie: Erlingur Thoroddsen

Scénář: Erlingur Thoroddsen

Hrají:

Cait Bliss (Helen Connolly)

Colin Critchley (Lucas Parker)

Jason Martin (Robert Bowery)

Dave Klasko (Tom)

 

Když se snímek jmenuje „Požírač dětí“, jak by se dal originální název přeložit, je to něco, co zní docela slibně, alespoň ve chvíli, pokud jste hororový fanda. A jestli si tenhle film pustíte, asi se to tak trochu předpokládá. Nebudete někdo, kdo není schopen sledovat žádný projev násilí na dětech jakéhokoli charakteru. Tenhle film totiž opravdu je o požírači dětí, což násilí tak trochu předpokládá.

Tady ho máme...

Hned úvod snímku vás nenechá na pochybách, že tady budou scény, které vás skutečně dovedou zamrazit. A ano, je to proto, že hlavními účinkujícími jsou děti. Stačí jeden pohled na malou holčičku, která se trochu naklání, kdy jde, jeden pohled na její záda, aby vám bylo jasné, že něco není v pořádku. A pak už jen čekáte na to, až se otočí a vy zjistíte, jak moc zlé to je.

Tohle může bolet.

Helen (Cait Bliss) je ráda, že si může trochu přivydělat. A rozhodně jí nedělá problém přes noc pohlídat jednoho malého kluka. Vlastně je to docela fajn kluk, nic komplikovaného. Alespoň na první pohled. Jenže to by malý Lucas Parker (Colin Critchley) nesměl začít vyprávět o tom, jak má ve skříni takového jednoho divného pána, který rozhodně nemá hezké úmysly.

Nepříjemný pán.

Snímek „Child Eater“ si hraje celkem dobře s tím, jak moc nebo jak málo se zde monstrum – myslím, že mu tak můžeme říkat objevuje. Tvůrci se spíše přiklonili k pravidlu, že méně je více a ono to v jejich podání funguje. Příšera se objevuje v noci, skoro nikdy není vidět celá, ale ono to stačí, protože stačí pohled do její tváře a hned vás bude trochu mrazit. Maska se ve filmu povedla.

Děti se tu bojí.

Americko-islandský horor „Child Eater“ není ničím, co by se snažilo o vyloženě nový přístup k hororu, jedná se jednoduše o film, který chce vyděsit tím, co zobrazuje. A myslím, že se mu to do jisté míry i docela dobře daří. Jsou zde scény, které jsou hodně nepříjemné na pohled, což byl hlavní důvod, proč byl snímek vlastně natočen. A v tom případě se tvůrcům dílo podařilo.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi, děti)


Přidat komentář