Chilling Adventures of Sabrina: 2. sezóna

60%
Druhá sezóna už se rozjela trochu víc.

Chilling Adventures of Sabrina: 2. sezóna

9 dílů, 2019

 

Tvůrce: Roberto Aguirre-Sacasa

Hrají: Kiernan Shipka, Ross Lynch, Lucy Davis

 

A je tu druhá sezóna seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“, která nám ukazuje Sabrinin svět trochu zevrubněji a více nám dává nahlédnout do toho, jak se hrdinka bude vyvíjet. A nejen hrdinka. Na seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“ j celkem logicky fajn, že tohle není seriál zaměřený jen na jednu hrdinku, ale na další postavy, které rozhodně stojí za pozornost.

Zahrajeme si takovou hru.

Mezi postavy, které stojí jmenovitě za zmínku, jsou Hilda (Lucy Davis) a Zelda (Miranda Otto) Spellmanovy, které jsou Sabrininými tetičkami. Jsou to spíše vtipné charaktery, na odlehčení, ale na děj mají zásadní dopad. Zajímavou postavou je i Theo (Lachlan Watson), která docela nenásilně přidává do seriálu transgender problematiku. Neměl jsem pocit, že je to tam nějak moc šroubované.

Trochu té tmy...

Na seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“, respektive na jeho druhé sezóně je hodně příjemná skutečnost, že se to za každou cenu nesnaží o to, aby to byl teen romantický seriál, protože ve středu zájmu zůstává především příběh, což je sice u moderních seriálu relativně standardem, ale nemuselo tomu tak být v případě, kdy je zaměřeno právě na adolescentní publikum. Přesto se v tomhle směru seriál povedl.

Hezká ona je.

Sabrina ve druhé sezóně trochu více proniká do toho, co ji utvářelo a co ji utváří v současnosti, dovídá se více o své minulosti a především o svých schopnostech, přičemž se stále snaží hlavně o to, aby přežila a přežili všichni její blízcí, protože je tu někdo, kdo po nich pase. Jasně, i postava Fausta Blackwooda (Richard Coyle) je velmi důležitá a divácky celkem vděčná.

Hezký outfit.

Takže za mě je sice fajn, že se druhá série seriálu „Chilling Adventures of Sabrina“ celkem rozjela, ale nutně se nejedná o směr, z nějž bych byl vyloženě nadšený. Stále jsme na relativně omezené prostoru, místy to vypadá jako podivný fetiš a místy je to zábavné. A to tak nějak stačí. Představitelka hlavní role vás utáhne a tahle řada v sobě pořád má navíc hororové prvky, což je super.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář