Chrysalis (2014)

40%
No, zombie apokalypsa může být celkem nuda.

Chrysalis

USA, 2014, 100 minut

 

Režie: John Klein

Scénář: Ben Kurstin

Hrají:

Sara Gorsky (Penelope)

Cole Simon (Joshua)

Tanya Thai McBride (Abira)

 

Snímků z apokalyptického světa je v poslední době hodně. Některé navazují na staré kousky a dělají to se ctí, navíc posouvají žánr i někam dál, jak se to povedlo „Šílenému Maxovi“, který zaujal hlavně neskutečnou vizuální stránkou. Pak jsou zde zombie filmy, které jsou v tomhle ohledu poměrně tradiční, některé v duchu Romera, některé v duchu skutečně postapokalyptického konce, který prezentovala třeba „Cesta“. Podobnou cestou se vydal snímek „Chrysalis“.

 Hlavně mít kapuci.

Snímek vypráví nejprve o dvojici přeživších, kteří se potulují světem, jež vypadá celkem opuštěně, všechno je pobořené, nikde není moc lidí, s kterými by se dalo pokecat. A tak si to dvojice vynahrazuje a v první chvíli vypadá snímek „Chrysalis“ hlavně jako konverzační drama ze světa po nějaké katastrofě nebo nějakém problému. No, co si budeme povídat, ono to tak je vlastně až do konce.

 Na mrtvého se zbraní.

Ve snímku „Chrysalis“ jde o to, že se ústřední dvojice snaží znovu zalidnit planetu. Jasně, ve dvou to nebude tak jednoduché, ale oni mají plán. Chtějí se střetnout s další skupinou. Jenže s větší skupiny se ukáže být jen jedna žena, což je pro zalidnění trochu lepší, ale zase ne o moc. Přesto se snaží přežít a jít dál, což ve světě, kde na každém rohu čeká nebezpečí, není zrovna sranda.

 Průzkum je základ.

V „Chrysalis“ to nebezpečí není nějak nové. I když je zde katastrofa způsobena biologickým virem, který byl před lety vypuštěn do ovzduší, tak výsledek tohoto viru je jednoduchý – na světě jsou zombie. Lidé vymírají hladem a navíc se ještě musejí vypořádat s tím, že na ně na každém rohu, v každé pobořené továrně, může čekat něco, co je bude chtít nakazit. Zůstat zdravý je celkem těžké.

 smrt není krásná.

Snímek „Chrysalis“ nenabízí pro téma postapokalyptického světa naprosto nic nového, stejně jako nenabízí nic nového ani pro zombie filmy. V konečném důsledku je to vlastně celkem nudný, příliš ukecaný a příliš prázdný film, u něhož se vám může stát, že ho po chvíli vypnete, protože vás prostě nebude bavit. Vlastně ani o moc nepřijdete, protože na konci vás žádná velká pravda nečeká.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář