Chuckyho sémě (2004)

55%
"Chuckyho sémě" rozhodně není převratným pokračováním ale neurazí.

Chuckyho sémě

Seed of Chucky

Rumunsko, USA, Velká Británie, 2004, 87 minut

 

Režie: Don Mancini

Scénář: Don Mancini

Hrají:

Brad Dourif (Chucky)

Jennifer Tilly (Tiffany)

Billy Boyd (Glen / Glenda)

Hannah Spearritt (Joan)

 

Nevím, co jsem si přesně od tohoto dílu sliboval, ale nečekal jsem, že to bude tak dobré jako díl čtvrtý. Rozhodně to ovšem není ani tak špatné a film se nakonec celkem povedl. Mancini už si tady hraje s žánrem, se svou vlastní sérií, ale i s filmem a jeho zakořeněním, nebo vlastně s vykořeněním z reality. I přesto, anebo právě proto, film dobře zapadá do série a překvapivě přináší i něco nového.

Tenhle synátor se povedl.

Don Mancini se rozhodl, že už nebude se sérií dělat moc velké štráchy a nechá zde hlavně ujetou a komickou rovinu, kdy hororovost už šla v podstatě naprosto stranou, ale využívají se prvky minulých filmů. A tak před sebou máme snímek, který se nebere moc vážně, snaží se převracet scény a jejich vyznění, a nakonec není ani tak krvavý a v konečném důsledku bohužel ani tak vtipný, ač některé narážky tu jsou dobré.

Jen klid, zlato, Chucky se o to postará.

V minulém snímku Chuckyho nevěsta jsme byli na konci svědkmy toho, jak Tiffany (ženská verze Chuckyho) porodila. Právě hned na začátku se seznamujeme s mladým synkem v krátké scéně, která je hororově asi nejlepší. Pak už následuje cesta za rodiči, které jsou animatronickými loutkami a mají být hlavní hvězdou filmu, kde bude hrát i Jennifer Tilly. Kruh se nám tak pěkně uzavírá a Jennifer zde vystupuje za sebe i za Tiffany. Společně pak všechny postavy prožívají šílené dobrodružství, kdy vlastně netušíte, co se může stát anebo o co nakonec v první řadě jde.

Smrtící nevěsta.

Humor a jeho začlenění do filmu je dobré, ale je zde střední část, která je prostě hluchá a nudná. Nic se zde neděje a divák i v tak poměrně krátkém filmu čeká na to, jestli alespoň ten závěr bude za něco stát. Není to zlé, posouvá se zde mytologie, ale měl jsem pocit, že proti předchozímu filmu je tohle přece jen celkem obyčejné, a to jak v rámci série, tak i v rámci hororu jako takového.

Krásná fotografie z natáčení.

„Chuckyho sémě“ není přímo zklamání, přece jen už jsem nečekal, že by po čtvrtém dílu mohla série jít ještě o něco výš, ale trochu jsem v to alespoň doufal. Jennifer Tilly je tentokrát hvězdou filmu a Chucky je trochu v pozadí, i když některé jeho hlášky stojí za to. Příjemná je pak třeba vedlejší role Johna Waterse, legendy bizarních filmů. Skoro si říkám, že tohle by bylo docela fajn zakončení série, ale Mancini se znovu rozjíždí a ještě je na co se těšit. Anebo čím trpět.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář