Chudail Story (2016)

30%
Indické horory prostě nejsou moc dobré.

Chudail Story

Indie, 2016, 100 minut

 

Režie: Surya Lakkoju

Scénář: Surya Lakkoju

Hrají:

Preeti Soni (Shashi Rekha)

Amal Sherawat (Robby)

Nidhi Nautiyal (Devika)

Menka Lalwani (Ria)

 

Indický horor má svoje specifika. Většinou taková, že se nejedná o moc hororové filmy, protože se v tom spojují ještě další žánry, jako například muzikál (to u indického filmu není možné mnohdy vynechat), ale i romantiku a další žánry, které hororový film spíše posouvají do temného nebo rovnou do pohádkového fantasy, kde se více hraje na líbivost než na děsivost.

 Démonka musí být hezká.

Snímek „Chudail Story“ se zaměřuje na postavu indické mytologie, kterou je titulní chudail, případně je možné se setkat ještě s dalším přepisem jako churel či cudel (je jich ještě mnohem více). Jedná se o ženského démona, který zemřel během těhotenství nebo při porodu, případně trpěl vinou svých příbuzných, a tak se po smrti vrací, aby se pomstil, především pak na mužských členech rodiny.

Ale možná i trochu děsivá,
Dějově je snímek „Chudail Story“ celkem jednoduchý. Skupina přátel je chycena v tajemném domě, který je podle všeho ovládaný duchy. A pokud ne duchy, tak minimálně jednou hodně tajemnou – a celkem logicky krásnou dámou – která svádí mužské protagonisty. Asi je nasnadě, že smyslem filmu je odhalit, zda je tahle krásná žena popisovaným démonem, či nikoli.

 Scény v indických filmech musí být vizuálně líbivé.

Vzhledem k tomu, že se film jmenuje „Chudail Story“, asi je celkem jasné, že se tu ten démon v nějaké podobě objeví. Snímek není dostatečně tajemný na to, aby se o tom dalo pochybovat. Bohužel není ani děsivý na to, abyste se u něj byť jen trochu otřásali. Všechno je tu na efekt, ale bez toho, aby to mělo skutečně nějakou pořádnou temnotu i v jádru. Je to jen pěkná skořápka.

 A jo, jsou tam i chlapi.

Je škoda, že indické filmy hodně doplácejí na o, že se tvůrci nezaměří na jeden žánr, ale více se zaměřují na to, že budou dávat divákům to, co se čeká. Bohužel to platí i pro film „Chudail Story“, kde jsou scény, které jsou romantické, jsou lehce akční, ale není zde v podstatě žádná, která by byla alespoň trochu děsivá. Bohužel ani „Chudail Story“ pro mě nezlepšil reputaci indického hororu.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář