Pravidla násilí (2007)

55%
I když ji znásilnili, Alice (Gillian Anderson) si to nenechá jen tak líbit.

Pravidla násilí

Straightheads

Velká Británie, 2007, 80 minut

 

Režie: Dan Reed

Scénář: Dan Reed

Hrají:

Danny Dyer (Adam)

Gillian Anderson (Alice)

Adam Rayner (Jago)

Antony Byrne (Misha)

 

Jasně, „Pravidla násilí“ nejsou rozhodně film, který by nějak zásadně ve svém žánru vyčníval. Na první pohled je to celkem klasický revenge snímek, který se na začátku tváří jako torture porn, ale to skutečně jen v několika málo scénách, které ani nejsou vyloženě explicitní. Ale na rozdíl od jiných podobných snímků má film „Pravidla násilí“ jednu velkou výhodu – Gillian Anderson.

Agentka Scully!

Alice (Gillian Anderson) pracuje pro silnou firmu, a tak má celkem dobré postavení ve společnosti. Má přítele, Adama (Danny Dyer), který na první pohled vypadá trochu jako pěkný vůl, ale očividně ho má ráda a docela si rozumí, pokud pomineme skutečnost, že on si ho honí nad tajným záznamem z domácí kamery, kde se ona svléká. Ale on má se sexualitou očividně víc problémů, respektive mít je bude.

Kdo z nich má větší koule?

Jeden večírek, na nějž jedou společně, se jim trochu nevyplatí. Muckají se v autě, což nakonec vede k tomu, že ona srazí jelena. Je z toho dost v prdeli, chtějí odtáhnout jelena pryč a dodělat ho, jenže to by on nesměl cestou provokovat jiné auto, které je trochu blokovalo. Zrovna to auto totiž přijede, vyvalí se z něj trojice místních balíků, kteří jemu rozbijí držku a Alice se postarají o brutální znásilnění.

Nesmírná kočka to je.

Ani Alice, ani Adam neskončí mrtví, což se jeví pro podobný typ filmů skoro překvapivé, ale rozhodně nejsou schopni se s událostmi jen tak vyrovnat. Tentokrát nijak překvapivě je to Alice, která se rozhodne, že je třeba se pomstít. On se Adam celkově jeví jako impotentní, takže je potřeba, aby ona přijala iniciativu a postarala se o to, že jejich újma dojde nějaké protihodnoty.

Možná ve filmu uvidíte i víc.

Snímek „Pravidla násilí“ by mohly být mnohem explicitnější ale přesto se jedná o horor, který dovede na svoje diváky udělat dojem. Hlavně v případě, pokud diváci neviděli nic podobného, co je ještě drsnější a explicitnější. Gillian Anderson dokázala, že jí nevadí žádná role, a co si budeme povídat, vidět ji tu nahou, bude pro mnohé vrchol filmu. A proč vlastně ne.

 

Hodnocení: 55 %

 

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář