Chvění 2: Vrátili se zpět! (1996)

70%
Podzemní červi jsou zpátky a chtějí jíst.

Chvění 2: Vrátili se zpět!

Tremors II: Aftershocks

USA, 1996, 100 minut

 

Režie: S. S. Wilson

Scénář: Brent Maddock, S. S. Wilson a Ron Underwood

Hrají:

Fred Ward (Earl Bassett)

Chris Gartin (Grady Hoover)

Helen Shaver (Kate 'White' Reilly)

Michael Gross (Burt Gummer)

 

„Chvění“ je parádním hororovým béčkem, které dovede hlavně zabavit. Je to nízkorozpočtové, ale z jednoduchého nápadu se podařilo udělat docela dobrý film. Vzhledem k tomu, že se série v současné době dostala už na pět dílů, tak se pravděpodobně jedná o nápad, který dovede zaujmout nadále. V případě druhého filmu to rozhodně platí, protože jestli vás bavil první, bude vás bavit i druhý.

 Bude to sranda.

Tentokrát už naši hrdinové vědí o tom, že zde nebezpečí červů je a že je skutečně pořádně velké. Co tedy musí udělat? Samozřejmě, že se jim musí postavit, ale aby to nebylo tak jednoduché, tak by bylo ještě vhodné, aby jednoho z těch červů ulovili, protože za to mohou dostat celkem velkou odměnu. Samozřejmě, že to je požadavek, který je více jak nebezpečný. Ale odměna táhne.

 To jsou ale potvory.

Na tomhle snímku je parádní že se vrací dvě postavy z původního filmu, tedy Earl (Fred Ward) a Burt (Michael Gross). Díky nim je druhý díl pořád nesmírně zábavný a navíc skutečně máte pocit, že je na něco navazováno, a to nikoli jen těmi příšerami, které se skrývají pod zemí. Jen přítomnost Kevina Bacona holt budete muset oželet. Ten se pro pokračování nevrátil.

 Chce to pořádnou zbraň...

Děj se pak odehrává na malé ploše, kde jsou především čtyři postavy, které se snaží o to, aby přežily setkání s podivnými červy. A když už to vypadá, že jsou v pohodě, vždycky se něco posere a oni se musejí znovu smrtícímu nebezpečí posadit. Vlastně si za to mohou tak trochu sami, ale ty zvraty jsou vtipné, takže jim to i odpustíte. Navíc si to herci podle všeho užívají a ta jejich pozitivní energie se přenáší i na diváka.

 ...a dobře mířit.

Pokud máte rádi trochu hororové, ale hlavně komediální béčkové filmy, tak je snímek „Chvění 2: Vrátili se zpět!“ přesně pro vás. Je to sranda, je na tom vidět, že se to ani na chvilku nechce brát vážně, což prostě potěší. Herci jsou zábavní, navíc se zde skvěle prezentují střelné zbraně, nemluvě pak o tom, že stránka masek je naprosto skvělá a ti červi se hýbou naprosto nádherně.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář