Lesy (2006)

60%
Lucky McKee ukazuje, že z některého lesa prostě není možné uniknout.

Lesy

The Woods

USA, Velká Británie, Německo, 2006, 91 minut

 

Režie: Lucky McKee

Scénář: David Ross

Hrají:

Agnes Bruckner (Heather Fasulo)

Emma Campbell (Alice Fasulo)

Bruce Campbell (Joe Fasulo)

Patricia Clarkson (Slečna Traverse)

 

Lucky McKee je rozhodně zajímavý režisér, a i když v poslední době zrovna moc velké pecky nenatočil („Tales of Halloween celkově zklamaly, „Blood Money“ nezaujalo), tak má za sebou především v oblasti docela dobré filmy, jako jsou May, „Všechny roztleskávačky zemřou“, „Red“ nebo „Žena“. Horor „Lesy“ pak patří k tomu lepšímu, co ve své filmografii má.

Pěkný trik.

I když by se to ze začátku nemuselo zdát, „Lesy“ mají nosné téma skutečně v lesech. Ale ze začátku to vypadá trochu jinak. Falburn Academy je prestižní dívčí škola, kam by svou dceru chtěl dostat asi každý rodič. Přece jen by se to v životopise docela dobře vyjímalo. A tak se tohle poštěstilo i Alici (Emma Campbell) a Joeovi (Bruce Campbell), kteří na školu dostali svou dceru.

Upjaté dámy.

Heather (Agnees Bruckner) je dívkou, která by celkem ráda zapadla, ale není to tak jednoduché. Je nová, takže se po í místní tyranka bude hned vozit. Ale Heather není z těch, kdo by se nechal snadno vystrašit. Heather je holka, která se bude bránit. Jenže tohle nejsou jediné problémy, které nová škola přinese. Jsou zde další. A jak to tak vypadá, jsou to problémy, které se skrývají v lesích.

Strach je všude kolem.

Les je tu nosným zdrojem zla, i když to je i v postavách, jež zde vystupují. Jasně, školní tyranka je taková přímočará, ale pak jsou zde ještě zaměstnankyně tohoto ústavu. Ani s nimi není něco v pořádku. Lucky McKee nám postupně odhaluje, jak se to s postavami má, kdo je na správné, kdo na špatné straně, a jak to nakonec i dopadne s Heather, která se chce zlu postavit.

S berlemi se blbě utíká.

Americko-britsko-německý snímek „Lesy“ má skvělou atmosféru, která ale v závěru není naplněna. Najednou je konec, který se snažil být celkem akční, ale přitom si říkáte, že by to možná chtěl ještě něco trochu víc. McKeeho hororo ale rozhodně není špatně natočený, skvěle si vybral představitelky hlavních postav, především pak Patricia Clarkson je v roli ředitelky ďábelská.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář