Chvění 3 (2001)

40%
Do třetice už to podle mě není tak dobré.

Chvění 3

Tremors 3: Back to Perfection

USA, 2001, 104 minut

 

Režie: Brent Maddock

Scénář: S. S. Wilson, Brent Maddock, Nancy Roberts a John Whelpley

Hrají:

Michael Gross (Burt Gummer)

Shawn Christian (Jack Sawyer)

Susan Chuang (Jodi Chang)

Charlotte Stewart (Nancy Sterngood)

 

Do třetice všeho dobrého. „Chvění“ je série, která se naštěstí nebere moc vážně, což jí pomáhá i ve chvíli, kdy se ve snímku projevují nějaké jeho slabiny, což je v případě filmu „Chvění 3“ například použití CGI spolu s klasickými triky, což prostě nevypadá tak dobře, jak už by se dalo na první pohled čekat. Právě ten humor tomu trochu pomáhá. Bohužel u třetího pokračování opravdu jen trochu.

 Cos to sakra...

Burt Gummer se stal legendou a lovcem graboidů, což je pojmenování pro ony „červy“, kteří až tak červí tvar nemají, jak jsme se dověděli ve druhém filmu. Třetí film nám pak ukazuje, že mají ještě jinou podobu. Ale na tom tak nesejde, protože je důležité, kdo se jim postaví. A bude to samozřejmě Burt Gummer, který se vrací do původního místa červího útoku, a to po jedenácti letech od prvních událostí.

 Vidíte ho?

Burt Gummer je frajer, který má naprosto skvělé zbraně k tomu, aby se s graboidy vypořádal. Arzenál mu ale trochu prořídnul, navíc zjišťuje, že z Perfection, oblasti, kde byli červi poprvé spatřeni, se má stát zábavní park. Velká investice by měla být v pořádku, jenže oblast není tak klidná jak by se na první pohled zdálo. A tak místo toho, aby měl Burt klid, bude se muset znovu utkat se svými úhlavními nepřáteli.

 Tak tady je hnusný efekt v celé své kráse.

Děj samozřejmě dojde k tomu, že se malá skupina na malém prostoru snaží přežít proti graboidí hrozbě. Nejde o nic jiného než o to, co jsme viděli v předchozích dvou filmech, A v tom je problém. Herecká chemie nefunguje tak skvěle jako mezi herci v předchozích dvou filmech, možná je to i absencí Freda Warda. Dějově je pak snímek plytký, a tak se snaží o to, aby byl ozvláštněn nějakým tím výbuchem a zajímavou zbraní.

 Nic neříkající fotka.

„Chvění 3“ není propad v sérii, je to jen prostě dáno tím, že snímek až moc opakuje to, co bylo doposud viděno, jen se snaží o to, aby to bylo místy trochu větší. Jenže humor zde nefunguje tak, jako fungoval doposud a u filmu se budete smát docela málo, což je asi největší škoda. Ten film by měl být zábava, ale „Chvění 3“ je takové utahané a celkově nevyniká ani v sérii, ani v žánru béčkových komedií.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář