Clickbait (2019)

10%
Vždyť jen chtěla, aby na ni klikali...

Clickbait

USA, 2019, 80 minut

 

Režie: Sophia Cacciola a Michael J. Epstein

Scénář: Jeremy Long a Michael J. Epstein

Hrají:

Colby Stewart (Bailey)

Brandi Aguilar (Emma)

Seth Chatfield (Frank Dobson)

Ryan James Hilt (Chase)

 

Mám poslední dobou nějaké štěstí na horory, které jsou pojené s komedií, nebo dokonce se satirou, která má na něco útočit. Po snímku, jenž se zaměřoval na situaci ve Velké Británii a rozdělení na chudou a bohatou třídu – no dobře, to komedie nebyla, ale určitá forma společenské satiry ano – jsem se dostal ke snímku „Clickbait“, který si tak trochu bere na paškál internetovou slávu.

Divné kostýmy.

Bailey (Colby Stewart) je studentka, která chce být slavná, ať už jako bloggerka, vloggerka nebo prostě influencerka, ať už to slovo znamená cokoli. Taky máte pocit, že když někdo dělá něco, co je vlastně k ničemu, vymyslí se pro to název, jenž vypadá jako že se pod danou prací skrývá něco skutečně zásadního? Podobnou optikou se na zvolené téma dívá i snímek „Clickbait“.

Reklama na sluchátka?

Celý snímek je pojat jako komedie, která se naváží do toho, o co se Bailey snaží, a to až takovým způsobem, že se zde objevuje fanoušek, který ji zajme, snad aby ji měl jen pro sebe. Bailey má jen svou kamarádku, která je její poslední nadějí na záchranu. O co ale vlastně jejímu uchvatiteli jde? Nemůže se zachránit nějak sama? A sejde vlastně na tom, jestli se zachrání?

Taky divná maska.

Postavy filmu nejsou zrovna takové, které si snadno zamilujete. To je trochu problém, protože jich je jen pár a nikoho jiného vlastně nevidíte. A problém je pak i to, že se tvůrci snaží snovými sekvencemi a zbytečně prdlými reklamami docílit efektu sžíravé kritiky, ale ve skutečnosti to vyznívá jako dětinský hloupost. To pak divákovi nezbývá moc nadějí na kvalitní zážitek.

Další kostým?

Americký snímek „Clickbait“ se snaží o nějakou inteligentní satiru, ale nakonec se zdá, že z toho nic moc není. Nakonec je to jen divná, trochu snová, trochu zmatená snaha o to, aby byla jedna internetově „slavná“ osoba zachráněna, do toho jsou divné masky hodně se kecá, hodně se točí bílé interiéry a celkově to nemá skoro žádnou atmosféru, až na nějakou formu slabé podivnosti.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář