Clinton Road (2019)

20%
Jedna tajemná silnice, která dostala zpackaný film.

Clinton Road

USA, 2019, 77 minut

 

Režie: Richard Grieco a Steve Stanulis

Scénář: Noel Ashman, Derek Ross Mackay a Steve Stanulis

Hrají:

Ace Young (Michael)

Erin O'Brien (Gianna)

Cody Calafiore (Tyler)

Katie Morrison (Isabella)

 

Když jsem si všiml, že režii tohohle snímku má na starosti Richard Grieco, byl jsem docela zvědavý, jaké to bude. Tenhle herec má svoje nejlepší roky rozhodně za sebou, i když kdoví, třeba mu ještě někdo kariéru nastartuje. O to více mě překvapilo, že se na snímku „Clinton Road“ podílel jen režisérsky a producentsky, nikoli však jako herec. Po zhlédnutí se mu ale tolik nedivím. Spíš se divím, že do toho dal peníze.

Ice-T jako borec.

Tvůrci mají většinou docela dobré nápady. A podobně na tom byla i trojice scenáristů Noel Ashman, Derek Ross Mackay a Steve Stanulis. Krása nápadů je někdy v jejich jednoduchosti. A to je i případ snímku „Clinton Road“. Prostě se vezme jedna cesta, na níž často mizí lidé, možná je to spojeno s nějakými legendami a vytvoří se kolem toho nějaký základní příběh. Proč ne.

Má něco s okem.

To proč ne je trochu cítit z toho, že k tak jednoduchému nápadu bylo potřeba tří lidí, aby dali dohromady nějaký scénáře. Jako to samo o sobě je podezřelé, protože zde nebyla nějaký lepší myšlenka, bylo potřeba trochu brainstormovat, aby se dal dohromady scénář pro celý film. A v konečném důsledku ani tak nebudete mít pocit, že se to jmenované trojici podařilo na jedničku. Nebo na dvojku. Anebo na trojku...

A ještě jednou Ice-T, i když tam skoro není.

Michael (Ace Young) se se svými přáteli vydává právě na Clinton Road, aby zjistil, co se tam stalo. Zmizela m tam totiž manželka, což je událost, kterou člověk nechce nechat jen tak na pokoji. Chce znát pravdu, chce mít nějaké rozhřešení. A kdo by ho nechtěl? Jenže jakmile se tam dostanou, začne to být hodně otravná a špatně natočená nuda. Ale ono už intro v klubu naznačovalo, že tohle bude zlé.

A jedna noční.

Americký snímek „Clinton Road“ si nezaslouží moc velkou pozornost, a to ani proto, že se zde sem tam objeví nějaké to známější jméno. Ice-T má i trochu víc času, ale ne moc, Eric Roberts si ale šlehl jen další vteřinky, nic víc. Možná by mě víc zajímalo, jak by nějakou roli zvládl sám Richard Grieco, který v tandemu se Stevem Stanulisem ukázal, že mu režie rozhodně nejde.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář