Code Red (2013)

60%
Ani vojáci proti zombie většinou nic moc nezmůžou. Jen specialisté mají šanci.

Code Red

USA, 2013, 91 minut

 

Režie: Valeri Milev

Scénář: Valeri Milev a Matthew Waynee

Hrají:

Paul Logan (John)

Velizar Binev (Nitchev)

Julian Kostov (Harold Miller)

Borislav Iliev (Soused)

 

Co nového se dá natočit o zombie? Tak popravdě, pokud ještě vůbec něco, je toho asi hodně málo. Autoři snímku „Code Red“ na to nepřišli a ani na to nějak moc přijít nechtěli. Prostě se spokojili s tím, že se budou snažit natočit akční zombie horor trochu z válečného prostředí. Vlastně to stačí, protože už od začátku nebudete mít příliš velká očekávání, a tak ani nemůžete být moc zklamaní.

 Sama by se tu neměla toulat.

„Code Red“ má prvky, které ho hodně spojují se snímkem „28 týdnů poté“, kdy velkou roli zde hrají vojáci a armádní zásah, ale stejně tak důležitá je zde emotivní rovina, která se tentokrát projevuje v tom, že je potřeba zachránit jednu malou holku, která se dostala za zábrany a je sama v městě, kde řádí zombie, kterým neunikne žádný živý. Pokud to tedy není trénovaný borec, který ví, že by měl střílet do hlavy.

 Zatvrzelý výraz.

John je specialista, který má řešit jednu nemilou situaci. Doktorka se při jednom případu snažila oživit pacienta, ale ten zemřel. Ne však na dlouho. Za chvíli napadnul sestru a musel být zpacifikován. Doktorka sama ho zastřelila, ale neměla moc času se rozkoukat. Objevili se armádní představitelé, odnesli tělo a všechny dokumenty s ním spojené. Jenže to byl teprve začátek, nijak překvapivě. Těch těl, která nechtějí zůstat mrtvá a na těle jim bobtnají boláky, bude mnohem více.

 Že by viděl nějaké nebezpečí?

Jak jsem řekl, snímek je svým příběhem až příliš podobný filmu „28 týdnů poté“. Není zde nic moc navíc, ale na druhou stranu se mu nemůže vzít, že i když je to na první pohled levnější produkce, je zde snaha o nějakou tu atmosféru a o nějaký ten drive, kdy máte skoro pořád pocit, že se něco děje, že se ten film hýbe a snaží se vás vtáhnout, nebo minimálně nenudit.

 Co na to velitel?

Mrzí mě, že když už se ve filmu snažili o docela dobré masky, které opravdu vypadají dobře, i když v rychlosti není možné je dokonale ocenit, už nedošlo k tomu, že by se autoři trochu více ponořili do triků. Jestli mě něco na digitálních tricích irituje, tak to je stříkající krev, která prostě nevypadá tak dobře, jako nějaká tekutina. Myslím, že jí nepoužívaly všude, ale sem tam ano. Asi jsem na to vysazený. Jinak musím ale říct, že mě film nezklamal, naopak, celkem mile mě překvapil. Nic velkého, ale pořád jsem se docela dobře bavil.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (zombie, survival, vědci)


Přidat komentář