Cold Ground (2017)

40%
Francouzský found footage s fajn nápadem, ale ono to vlastně nic nového není.

Cold Ground

Francie, 2017, 86 minut

 

Režie: Fabien Delage

Scénář: Fabien Delage

Hrají:

Doug Rand (Blake Turner)

Philip Schurer (Günter)

Gala Besson (Melissa)

Maura Tillay (Lori-Ann)

 

Natočit v roce 2017 film a vydávat ho za nalezenou pásku z události, k níž došlo někdy ke konci 70. let, chce celkem odvahu. A také to chce mít určité schopnosti v tom smyslu, že bude třeba, aby snímek vypadal skutečně jako takový, který byl natočen v roce 1976 a ne v roce 2017. A jasně, pak by to chtělo také natočit něco zajímavého, co bude fungovat i zbylou hodinu a půl sledování.

Tak to jsou oni.

Francouzský snímek „Cold Ground“ má to první. Technická stránka filmu je velmi dobrá, tedy v tom smyslu, že by skutečně bylo možné ji vydávat za nahrávku z roku 1976. Z hlediska toho, co vidíte, toho zase tak moc není. Je to pořád found footage, takže té roztřesené kamery a záběrů se šmouhami je prostě moc. V konečném důsledku tedy kvalita záznamu ještě zhoršuje to, co vidíme, respektive nevidíme.

A všude je sníh.

Dva mladí novináři se vydávají na francouzsko-švýcarské pohraničí, aby zde natočili reportáž o tom, jak je tu zabíjen dobytek. Mají se v oblasti setkat s týmem vědců, který by jim s reportáží měl pomoct. Jenže jak se ukáže, vědci nedlouho před jejich příjezdem zmizeli. Je tedy potřeba zjistit ještě o něco více, než si novináři mysleli. Těch záhad tu začíná být trochu moc.

Haha, spadla!

Zběsilá kamera filmu „Cold Ground“ je někdy skutečně iritující, protože prostě nevidíte nic. Na druhou stranu, jsou tu i scény, které jsou skoro dokumentární, hlavně třeba pasáž v jeskyni není špatná. Jenže zbytek filmu je prostě nekvalitní, ať už obrazem nebo kamerou, ale i tím, že se zde neodehrává nic, čím by se neprofilovaly už jiné found footage filmy, které se od sebe moc neliší.

Ale, fuj!

Francouzský snímek „Cold Ground“ b byl pecka, kdyby byl natočen v roce 1976, kdy se má děj odehrávat, a nikoli v současnosti a nebyl jen za starou nahrávku vydáván. To by mělo ten správný efekt. Takhle je to prostě jen další pokus navázat na horor „Záhada Blair Witch“, jen tomu tvůrci chtěli dát ještě punc většího stáří. V konečném důsledku to ale bohužel nic nového není.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (found footage)


Přidat komentář