Condemned (2015)

20%
V těchhle bytech žijí divní lidé.

Condemned

USA, 2015, 83 minut

 

Režie: Eli Morgan Gesner

Scénář: Eli Morgan Gesner

Hrají:

Dylan Penn (Maya)

Ronen Rubinstein (Dante)

Genevieve Hudson-Price (Alexa)

Honor Titus (Loki)

 

Domy, které mají více bytů, jsou zajímavým prostředím, a to hlavně proto, že zde mohou žít skutečně různorodé rodiny, různá individua. Pokud žijete v bytovém domě, možná máte podobnou zkušenost. Někteří sousedi jsou prostě divní, s jinými zase vycházíte docela dobře. A právě na tohle vsadili tvůrci filmu „Condemned“, kteří děj situovali do jednoho takového domu.

 Tahle ještě vypadá normálně.

Pokud žijete v domě, kde je většina sousedů celkem v pohodě, tak Maya se právě přestěhovala do domu, kde není v pohodě snad vůbec nic. Maya je z rodiny boháčů, ale situace s jejím rodiči ji donutila se postavit na vlastní nohy. Také jí to ukázalo, že svět bude vypadat jinak, než jak je zvyklá, a to hodně jinak, protože její nové bydliště je plné pořádných podivínů.

 Ale čím víc poznáváte místní...

Eli Morgan Gesner vsadil na to, že každý obyvatel domu je divný, má nějakou úchylku, je perverzní anebo je prostě na první pohled odporný. Postupně sledujeme v podstatě všechny, a to tak, že se k nim dostáváme potrubím. Jak ale zjišťujeme, nejsou tu tak zajímavé postavy, jak bychom si přáli. Víc než na cokoli jiného se hraje na hnus a na bizarnost, která je kořeněna celkem dobrými triky.

 ...tím víc si uvědomíte...

Bohužel triky jsou to jediné, co snímek trochu pozvedává. Rozhodně ho ale nedrží pohromadě. Příběh je v podstatě variací na „Cabin Fever“ anebo prostě na zombie filmy, protože se zde objevuje záhadná infekce, která je životu nebezpečná. Najednou – i přes úvodní představení velkého množství postav – zjišťujete, že v „Condemned“ nic originálního není.

 ...že jsou všichni dost divní.

„Condemned“ je snímek, který vás ani nedostane svou atmosférou, protože vlastně nemá co nabídnout. Hraje se zde jen na hnus, který navíc není všudypřítomný, ale sem tam se objevuje v docela dobrém provedení. Hlavně pokud vám vadí boláky na lidském těle, tak těch se vám zde nabídne dostatek. Děj však nijak zajímavý, postavy nakonec nudné a průběh očekávaný. Jednoduše špatný horor.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář