Contracted (2013)

35%
"Contracted" je snímek o tom, že sex může mít velmi ošklivé následky. A ne jen v podobě dětí.

Contracted

USA, 2013, 78 minut

 

Režie: Eric England

Scénář: Eric England

Hrají:

Najarra Townsend (Samantha)

Caroline Williams (Samina matka)

Alice Macdonald (Alice)

Katie Stegeman (Nikki)

 

Když máte v životě problémy, radši to moc nezkoušejte řešit sexem na jednu noc. A pokud už není vyhnutí, raději se vždycky ujistěte, i když budete nalití jako dogy, že máte ochranu, která vás uchrání nejen před pohlavními chorobami, ale případně i před něčím horším, co by se u vás mohlo projevit. V některých případech možná nepomůže ale ani ta správná ochrana. Je však pravda, že Samantha tohle moc neřešila.

Aneb když se holka neumí namalovat.

Samantha je lesba, která má problémy se svou matkou. Ve filmu jsem však viděl už radikálnější matky a tahle je vesměs spíše andílek. Navíc, co si budeme povídat, on se snímek „Contracted“ chce tvářit jako něco, co je trochu hlubší, co je možné považovat za vztahové drama, které se odehrává pod povrchem osobního hororu, ale v konečném důsledku je to jen celkem zbytečná snaha o to, aby se tenhle snímek, který je vlastně velkým varováním před nechráněným sexem, stal něčím víc než právě tímhle.

to si ještě myslela, že doktor pomůže.

Už plakát k filmu naznačuje, že tady půjde hodně o to, jak se může lidské tělo deformovat, jak může být napadeno něčím, co nevidíme, ale co nám může s tělem nadělat pořádnou paseku. Jako kdyby se Eric England inspiroval ve filmech Davida Cronenberga, ale neuvědomil si, co chtěl kanadský tvůrce většinou svými filmy říct. Eric England se vydal cestou instruktážního filmu o tom, co by se rozhodně nemělo dělat. No a celé poučení je v tom, že prostě nemáte mít nechráněný sex. A před svatbou už vůbec ne.

Zajímavá barva oka.

Snímek „Contracted“ hraje na to, že sledujete ženu, která docela trpí tím, že se jednou vyspala s nesprávným chlapíkem. To, co se na ni přeneslo, sice vypadá jako pohlavní choroba, ale očividně je to něco horšího. I když se tvůrci snažili, aby to vypadalo hodně efektně – a celkem se to místy i daří – přesto jsou triky celkem jednoduché. Na druhou stranu, i s jednoduchými triky se dá udělat dojem, což se tady povedlo. I když příběh sám o sobě nestojí za moc a je hodně průhledný, respektive celkem chybí.

Teď už to začíná být vážné.

Jak se příběh blíží ke konci, uvědomujete si, jak byl England zoufalý a jak už nevěděl, co tam dát. Snímek se mu začíná rozpadat pod rukama, herecké výkony tomu moc nepomáhají, a nakonec „Contracted“ končí jen jako ošklivý obraz toho, co se z té holky stane. A to jak fyzicky, tak psychicky. No jo, tohle je prostě ukázka toho, že kondom vám může zachránit život. A nejen vám, také všem vašim blízkým.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (béčka, hnus)


Přidat komentář