VANish (2015)

55%
Jedna dodávka, jedna unesená dcera a tři mladí muži, kteří mají problémy hlavně se sebou. A teď i s mafiánem.

VANish

USA, 2015, 79 minut

 

Režie: Bryan Bockbrader

Scénář: Bryan Bockbrader

Hrají:

Maiara Walsh (Emma)

Tony Todd (Darrow)

Danny Trejo (Carlos)

Austin Abke (Jack)

 

Danny Trejo a Tony Todd jsou zárukou toho, že se bude jednat o béčkový film. Tak to prostě je. Danny je neskutečný a ve svém věku zvládá natočit nesmírné množství filmů za rok. To ale taky znamená, že se v ději objeví často velmi málo, v podstatě jako hvězda, která má jen malé cameo. To platí i v případě tohoto snímku, kde je sice Danny uvedený na plakátu, ale opravdu nečekejte, že se s ním setkáte déle než pět minut.

 Ranka na nose je to nejmenší.

Sice už na začátku filmu uslyšíte jeho hlas a poznáte, že je to on, pokud ho máte trochu rádi, ale až na konci si ho užijete více. Samozřejmě v roli, která není nijak skvěle napsaná, ale co si budeme povídat, je to jeden z těch správně béčkových momentů. Těch je ve filmu více, a tak si ho můžete celkem obstojně užít. Jenže pak je tu také scénář, který je sice hezky jednoduchý, ale někdy je nesmírně nelogický a prapodivný.

 Danny Trejo se tu moc neohřeje.

Dvojice – později trojice – mladíků se rozhodne, že unese dceru jednoho mafiánského bosse. Tím mafiánským bossem je právě Carlos v podání Treja. Chtějí po Carlosovi pět miliónů dolarů, jinak jeho dceru zabijí. Film není tak ani o tom, jak jsou peníze předány, ale především o tom, jak probíhá cesta únosců a jejich vězenkyně, kdy se rozhodně nejedná o poklidný průběh, protože jim dívka nadělá celkem problémy. I když, pravda, nakonec si je nadělají hlavně samy.

 Tony Todd nemá toho místa o moc víc.

Snímek je označován jako horor, a to asi proto, že jsou zde nějaké prvky, které ani není možné označit za torture porn, ale když budeme velmi útlocitní, tak možná jako mučení. Ale jde hlavně o to, že tu je svázaná holka, která se musí snažit přežít mezi trojicí mužů, jež mají svoje vlastní starosti, traumata a další problémy. Hororové momenty zde skutečně nejsou, snad ještě pak gore, které je místy velmi povedené. Ustřelení hlavy, které není digitální, je vždy příjemné vidět.

 Možná měla využít příležitost.

„VANish“ je jednoduché béčko, které se snaží na konci trochu šokovat jednotlivými zjištěními, ale není to nic, co by bylo až tak překvapivé. Prostě takový nehezký konstrukt. Stejně se ale u filmu můžete bavit, pokud vám tahle bezduchá zábava něco říká. Velkým kladem snímku je také skutečnost, že netrvá moc dlouho, takovou pěknou hodinku a čtvrt. Navíc budete mít pocit, že se pořád něco děje.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (béčka)


Přidat komentář