Cooties (2014)

80%
Výborná zombie komedie se spoustou dětí.

Cooties

USA, 2014, 88 minut

 

Režie: Jonathan Milott a Cary Murnion

Scénář: Leigh Whannell, Ian Brennan a Josh C. Waller

Hrají:

Elijah Wood (Clint)

Rainn Wilson (Wade)

Alison Pill (Lucy)

Jack McBrayer (Tracy)

 

Zombie komedie? Má tohle ještě šanci na úspěch? Člověk by se divil, ale ukazuje se, že je to skutečně možné. Komedie „Cooties“ to dokázala, a to vlastně jen proto, že se pokusila na žánr podívat alespoň trochu novýma očima a dopřát nám navíc humor, který je místy docela inteligentní, stejně jako chvílemi naivní, ale nikdy opravdu debilní, jak by se dalo od americké komedie očekávat.

 Běž! Běž jako ďábel!

Začínám mít pocit, že Leigh Whannell patří k těm nejlepším hororovým scénáristům, protože už toho má za sebou celkem hodně – „Saw: Hra i přežití“, všechny díly série „Insidious“. Tohle nejsou špatné kusy, naopak, to patří pro mě k tomu nejlepšímu, co bylo v žánru natočeno. A smysl pro humor Leigh už také prokázal, a to i v sérii „Insidious“. Tentokrát si se spoluscenáristy vzal humor jako hlavní devizu.

 Vymyslí jak na ně?

Příběh filmu „Cooties“ je nesmírně jednoduchý, ale tady jde o postavy. Clint (Elijah Wood) je mladý spisovatel, který si o budoucí kariéře hodně myslí. Musím uznat, že kolem dvaceti let svého života jsem měl podobné představy. Naivita dávno vymizela. Jako vedlejšák bere Clint zastupování ve škole. Jenže si vybere opravdu hodně blbý den. Zrovna se totiž jedno dítě nakazí velmi nebezpečnou nemocí. Promění se v zombie. A ostatní děti má velmi brzo strhnout s sebou.

 Není ti něco, holčičko?

Film je vypiplaný od začátku, kde na vás čeká skvělá titulková scéna, jež je nesmírně nepříjemná. Pak už jdeme rovnou do školy, kde je nepřeberné množství roztodivných postaviček, kdy některé jsou opravdu originálně divné. Tohle mě dostalo a skvěle jsem se u toho bavil. Je zde pak velké množství narážek na spoustu hororů, které už znáte, nebo také neznáte. Do toho skvělá práce s dětmi.

 Ty dnešní děti...

„Cooties“ je jednoduše hororová komedie se zombie tak, jak si ji představuji. No dobře, možná to nejsou až tak zombie, ale prostě jenom nemocné děti, ale to vůbec nevadí. Žánrově to zapadá dobře a hlavně je to vtipné. Dodržuje to pravidla a dovede to být alespoň v rámci možností originální. Tohle je prostě něco, co musím za každou cenu vyzdvihnout, protože dobrých hororových komedií prostě moc není.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (zombie, komedie)


Přidat komentář