Corbin Nash (2018)

50%
Tohle prostě mělo být lepší, s hláškami, ještě drsnějšími scénami. A byla by to pecka!

Corbin Nash

Velká Británie, USA, 2018, 94 minut

 

Režie: Ben Jagger

Scénář: Ben Jagger, Dean S. Jagger a Christopher P. Taylor

Hrají:

Corey Feldman (Queeny)

Malcolm McDowell (Slepý prorok)

Rutger Hauer (Cizinec)

Bruce Davison (Jack)

 

Snímek „Corbin Nash“ je na první pohled jedním z takových, které by měly skoro náběh na to, aby se staly kultovními. Je tu takové zvláštní temné prostředí, je to fantastický žánr, jsou zde postavy, které jsou v některých případech na první pohled zapamatovatelné, je tu i drsný příběh a kamera se nebojí násilí, i když maskéři to nepřehání. Jenže nakonec k tomu kultovnímu šlágru nedošlo.

Corey Feldman k nepoznání.

Nechci tvrdit, že vás „Corbin Nash“ vyloženě odradí nebo naštve, ale prostě to není to, co byste očekávali. Není to taková pecka, nejsou zde suché hlášky, nejsou zde scény, které by vám vyrazily dech, které by vás bavily a vy jste si je připomínaly. Prostě zde není ten potřebný nadhled, který by film potřeboval, a není ze jistá ruka režiséra, který zde spíš jel na jistotu. O to je to větší škoda, když je to autorský film.

Jeden drsný upír.

Corbin Nash je detektiv, který si jde za svým, je tvrdý a nebere si servítky – anebo alespoň tak by měl být vyobrazen. Jenže došlo k tomu, že i on narazil a není jisté, jestli přežije. Takže se nám tu mísí minulost se současností, poznáváme svět, kde se děj odehrává, i jednotlivé postavy, které by mohly být zajímavé. Hlavně Queeny v podání Coreyho Feldmana. Ani v jeho případě se bohužel nepodařilo.

Corbin v čele.

„Corbin Nash“ je vlastně upírský horor, celkem krvavý, který má příběh, jež by mohl být temně detektivní, skoro až noirový, ale není takový. V konečném důsledku, a to vlastně už od začátku, kdy slyšíme mluvit Malcolma McDowella v roli Slepého proroka, budete mít více pocit, že se jedná o fantasy film než o hororový. Bohužel tenhle pocit vám vydrží až do konce a nezachrání to ani další známá tvář, jakou je Rutger Hauer.

Objevil se i Rutger.

Myslím si, že „Corbin Nash“ je promarněná šance. Bylo zde dobré prostředí, dobří herci, ale nepodařilo se z toho vytřískat nic, co by bylo opravdu zapamatovatelné, co by bylo takové, že vás to vtáhne a bude vás to bavit od začátku do konce. Bratři Jaggerové měli dát scénář ještě někomu přečíst, někomu, kdo by dal do filmu potřebný nadhled, který tu chybí a film jen plyne kupředu bez toho, aby diváka strhnul.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář