The Curse of Downers Grove (2015)

60%
Čekal jsem, že to bude mnohem horší.

The Curse of Downers Grove

USA, 2015, 90 minut

 

Režie: Derick Martini

Scénář: Bret Easton Ellis, Michael Hornburg a Derick Martini

Hrají:

Helen Slater               

Lucas Till

Kevin Zegers

Penelope Mitchell

 

Věříte na prokletí? Tak mladí v tomhle filmu rozhodně věří. Hlavně proto, že lidé v jejich blízkosti umírají. Tohle je nám prezentováno na jedné venkovní párty, kde jeden mladík vyleze na stožár, pravděpodobně v podnapilém stavu, no a nestane se mu nic jiného, než že spadne dolů. Rozkřápne si hlavu, takže opravdu není moc o čem mluvit. Jednoduše je po něm. A my se posouváme o rok dál.

 Má hezké oči.

Sledujeme jednu mladou holku, vlastně už skoro ženu, která doplatila na to, že její tatínek jel v tvrdých drogách. Ne, drogy se prostě moc dobře nespojují s životem, hlavně pokud jich berete moc, natožpak s výchovou dětí a jejich zdravým růstem. Ale je to dobré, dívčina matka si našla nového amanta a právě se s ním chystá na dovolenou. Chrissie se svým bratrem zůstávají sami.

 Chudák holka.

Asi by se všechno vyvíjelo jinak, kdyby Chrissie se svou kamarádkou nezavítaly na další párty, na které je jeden fotbalista-borec, který si jednoduše myslí, že se nemusí ptát. Chrissie se nakonec podaří utéct, unikne, ale jenom tak, že se jí podaří vypíchnout milému násilníkovi oko. To je samozřejmě stav, s kterým se on nechce smířit, hlavně proto, že tím končí jeho fotbalová kariéra.

 Kam to oko dal?

Snímek má v závěru překvapivě twist, který jsem ani nečekal, ale stejně tak mi přišlo, že se jedná o twist navíc, který filmu nijak moc nepřidává. Snažilo se to film ještě někam posunout, což se dle mého nestalo. Mnohem lepší to bylo jako home terror, kdy se dívka musela snažit vypořádat s tím, že tu má šíleného stalkera. Ten je nebezpečný, nevypočitatelný a celkově jsou postavy sice klišovité, ale snesitelné.

 Kdo s koho.

V konečném důsledku mě to ale přece jenom bavilo a já jsem si tenhle snímek užil, jak jsem asi měl. Až mě překvapilo, jak dobré zde gore je, například odstřel brokovnicí je tu nasnímán skvěle a lámání ruky taky rozhodně není natočeno špatně. Tohle se mi na filmu líbilo, to je něco, co vás vytrhne. Za mě tedy „The Curse of Downers Grove“ dobré, ač nijak výrazně nevyniká a jede na jistotu.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář