Countess Dracula (1971)

40%
Hraběnka, která se více než Draculovi podobá Bathory.

Countess Dracula

Velká Británie, 1971, 93 minut

 

Režie: Peter Sasdy

Scénář: Jeremy Paul, Alexander Paal, Peter Sasdy a Gabriel Ronay podle knihy Valentina Penrose

Hrají:

Ingrid Pitt (Elisabeth Nádasdy)

Nigel Green (Dobi)

Sandor Elès (Imre Toth)

Maurice Denham (Fabio)

 

V 70. letech se stalo studio Hamer trochu odvážnějším, alespoň tedy v tom, jak zobrazovalo nahotu. Divák si očividně žádal víc a „Countess Dracula“ je důsledek toho, co takové filmy představovaly. „Countess Dracula“ má v první řadě skutečně útočit na pánskou část publika a ukázat, že horor je možné pojmout i tak, aby si libido přišlo na své. Nebo horor, prostě film s hororovými prvky.

 Krásná to ona je.

Problém se snímkem „Countess Dracula“ je totiž v tom, že se ve skutečnosti o horor nejedná. Ne v tom smyslu, že by zde měly být prvky, díky kterým budete cítit napětí, budete se bát, zavírat oči. V tomhle směru je snímek vlastně docela plochý a nenabídne jedinou scénu, která by nějakým způsobem gradovala. Všechno je příliš přímé a jede se na jasné lince, kdy vás ani jednou příliš velké překvapení nikde nečeká.

 Jej to jsem se lekla.

Snímek nám vypráví o hraběnce Elisabeth Nádasdy, která právě přišla o manžela, jež jí zanechal polovinu svého majetku, druhou pak nechal společné dceři, která se odcizila. Což je dobře, protože ona hraběnka záhy zjistí, že když se bude koupat v krvi, tak omládne, což se jí rozhodně líbí. Může se tak totiž vydávat za vlastní dceru. A kdo by zase nechtěl být mladý a krásný jako dřív, že?

 Trochu psycha.

Jenže to má háček. Hraběnka se musí v krvi koupat velmi často, jinak zase uvidí svůj odporný stařecký obličej. A tak musejí dívky umírat. V tomhle příběhu má pak místo smrt, láska, intriky, nenávist, závist, prostě všechno, co patří do dobrého dramatu, ale co je zde podáváno tak nějak nudným, skoro až telenovelovým způsobem, který vás neosloví. Hraje se jen na to, že tu sem tam bude nějaké to prso, které by vás zaujmout mohlo. Na hororový film je to docela málo, musím říct.

 Na to se kouká dobře.

„Countess Dracula“ je tak filmem, který chcete vidět hlavně jako takovou zajímavost, že se takové filmy také natáčely a že v sobě nesly odkaz upířího hraběte. I když co si budeme povídat, tohle je film, který by se spíš měl jmenovat „Countess Bathory“, protože s touhle skutečností/legendou má mnohem více společného. Jen to nemá tu správnou děsivou rovinu a vlastně ani nijak zajímavé vedení děje.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (upíři, vrazi)


Přidat komentář