Crawlspace (2012)

40%
Tým speciální jednotky má za úkol infiltrovat tajnou laboratoř.

Crawlspace

Austrálie, 2012, 86 minut

 

Režie: Justin Dix

Scénář: Eddie Baroo, Justin Dix a Adam Patrick Foster

Hrají:

Amber Clayton (Eve)

Ditch Davey (Romeo)

Eddie Baroo (Fourpack)

Peta Sergeant (Wiki)

 

Uzavřený prostor je místo, jež je jednoznačně pro horory dobré. Postavy jako kdyby neměly kam uniknout, stěny se na ně tlačí, začíná se těžko dýchat, nastupuje klaustrofobie. To by ale nemělo odradit speciální jednotku, která má za úkol v podstatě záchrannou misi, i když asi na začátku úplně netuší, že tím, koho bude zachraňovat, jsou nakonec její jednotliví speciálně vycvičení členové.

Hlavně klid.

Nacházíme se v Austrálii, a to konkrétně v přísně střeženém výzkumném komplexu Pine Gap, ke jsou ty nejlepší vědecké mysli, jaké bylo možné sehnat. Pracují na výzkumu, který by mohl znamenat skutečně rozdíl ve zbrojení národů. I proto je speciální jednotka vyslána. Její mise totiž není vyloženě záchranná, ale v první řadě se jedná o misi infiltrační s cílem získat zdejší výzkum.

Červená vzbuzuje nepříjemné pocity.

Je jasné, že se všechno zvrtne a nakonec to dopadne jinak, než speciální jednotka původně zamýšlela. A tady už se dostává ke slovu scénář, který se minimálně snažil o to, aby bylo dění celkem zajímavé a aby divák narazil na něco, co bude celkem originální, možná i nečekané. Je však otázkou, jak se diváci na vývoj děje budou tvářit. Jsem si jistý, že někteří budou nadšeni, jiní spíše mrzutí.

Pořád se musí krčit.

Nejlepší je australský snímek „Crawlspace“ v těch skutečně úzkých prostorech, kdy na vás místy dopadá klaustrofobie. Vzhledem k tomu, co se tam děje, je to opravdu nepříjemná podívaná. Jenže pak to spadne do takové akční klasiky, která ničím moc nevyčnívá, což je velká škoda. V těch hororovějších momentech není snímek ale vůbec špatný. Jen se cekem rychle přeženou.

Má něco v hlavě?

Austrálie má horory, které jsou velmi dobré, ale snímek „Crawlspace“ se k nim nakonec bohužel nezařadil. Námět je hezky béčkový, ale to by nevadilo, bohužel to však není posunuto do nějaké zajímavé roviny, s níž vy se film stal něčím víc než jen akčním béčkem s hororovými a sci-fi prvky, které sice celkem jdou dohromady, ale není to nic, co by vyloženě strhlo.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (příšery, vědci, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář