Creatures the World Forgot (1871)

40%
Když lidé teprve začínali být lidmi.

Creatures the World Forgot

Velká Británie, 1971, 92 minut

 

Režie: Don Chaffey

Scénář: Michael Carreras

Hrají: Julie Ege, Tony Bonner, Robin John

 

Němé filmy, respektive filmy, kde se nemluví, i když se jedná o filmy zvukové, to mají docela komplikované, protože musejí mít něco jiného, co udrží divákovu pozornost. Jen se podívejte na úvodní scénu filmu „2001: Vesmírná odysea“. Je dost velká pravděpodobnost, že vás nebude bavit, i když je tenhle film považován za klasiku žánru a celkově za umělecké dílo.

Tak na tuhle se jen tak nezapomíná.

A právě cestou nemluveného filmu se vydal i snímek „Creatures the World Forgot“, který se chtěl podívat na dva kmeny našich prehistorických předků, kteří jen vydávali neartikulované zvuky, ale slovy se ještě domluvit nedokázali. Takže nás čeká asi pěkná divočina, především pak to, že tady každý s každým bojuje, což je evidentně naše přirozenost, a je jedno, v jaké době se nacházíme.

Bratři bojují.

Pro zjednodušení máme ve filmu „Creatures the World Forgot“ dva kmeny. První jsou tmavovlasí, druzí jsou světlovlasí. Protože to nejsou psi a kočky, je celkem jasné, že jednou muselo dojít k tomu, že se oba kmeny nějak smísí. A tak se náčelníkovi tmavovlasých narodí dva synové. Jeden má tmavé vlasy, jeden má vlasy světlé. Ale pouze jeden z nich může přijmout na svá bedra vůdcovství kmene.

Momentka z cest.

Snímek „Creatures the World Forgot“ není vlastně nic jiného než bratrovražedný souboj, který je roztahaný do hodiny a půl s tím, že to jsou relativně zajímavé kulisy a skoro byste i věřili tomu, že někteří herci, kteří se zde objevují, jsou divoši. Na druhou stranu film rozhodně nemá na hodinu a půl tolik zajímavé látky, aby udržel divákovu pozornost a postupně (celkem rychle) nezačal nudit.

Ani oni nejsou sami.

Britský snímek „Creatures the World Forgot“ je hezkou ukázkou toho, že se tvůrci nebojí experimentovat, stejně jako je to ukázka toho, že ten experiment ne vždycky vyjde. I tak se ale snímek dá sledovat, neurazí, jen prostě není ničím výjimečným a je dost možné, že vaše pozornost bude odváděna jinam. Asi bych doufal v trochu trikovější pojetí, než jaké bylo zvoleno.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář