Criminally Insane (1975)

60%
Pěkná raritka, která stojí za zhlédnutí.

Criminally Insane

USA, 1975, 61 minut

 

Režie: Nick Millard

Scénář: Nick millard

Hrají:

Priscilla Alden (Ethel Janowski)

Michael Flood (John)

Jane Lambert (Mrs. Janowski)

George 'Buck' Flower (Detektiv)

 

„Criminally Insane“ je přesně ten film, na který se člověk podívá, pokud chce vidět nějaké ty hororové raritky, filmy, které jsou specifické svým příběhem, ale i tím, jak jsou natočeny. V případě filmu „Criminally Insane“ vede především to, kdo je hlavní postavou, a právě to, jak je film natočen, v tomto případě myslín syrově, jednoduše a se zaměřením na krvavost, která možná není trikově dokonalá, ale přesto zamrazí.

 Ethel vypadá bez emocí.

Snímek „Criminally Insane“ je v podstatě klasickým nahlédnutím do života sériového vraha, kterým je v tomhle případě Ethel Janowski (až neskutečně nepříjemná Priscilla Alden), která měla menší rozepři s babičkou. Babička chtěla, aby si Ethel začala trochu držet figuru. Přece jen je to celkem bečka. Jenže Ethel chtěla jíst. Babička jí to nechtěla dovolit, Ethel se naštvala a vzala do ruky nůž.

 Ethel ráda jí.

A takhle začíná cesta Ethel po stopách toho, jak se stát masovou vražedkyní. Ne nadarmo se film v alternativní distribuci jmenuje „Crazy Fat Ethel“. Ethel ale nechce moc. Ona chce jen jíst, ale vždycky se objeví někdo, kdo jí v tom chce zabránit. Třeba dotěrní příbuzní, kteří chtějí u babičky přespat. Problém je i to, že Ethel nějak moc nedomýšlela, co udělat s mrtvými těly, která po krátké době začínají zapáchat.

 Kdo se jí postavy do cesty k jídlu, odskáče si to.

Snímek „Criminally Insane“ je takovou rychlou jednohubkou, která si na nic nehraje a od začátku je jasné, o co tady půjde. Ethel je prostě na první pohled velmi nepříjemná osoba a nečekáte od ní, že bude milá. Ani nemusíte vědět, že ji právě propustili z blázince, protože stačí jeden pohled, a je jasné, že do ruky musí vzít nějakou zbraň. Otázkou je jenom kdy to udělá. V tomhle je síla filmu, právě v té jeho přímočarosti.

 I na prasečinky dojde.

„Criminally Insane“ mě trochu zklamalo svými triky, na druhou stranu se snaží o to, aby zde ta krev byla a aby divákovi došlo, že tady umírají lidé. Film je násilnický, hezky se na něj nekouká. Celkově je to prostě takový krásný brak, který já rozhodně můžu. Není to hra na nic víc, je to prostě přesně o tom, co vám řekne několik prvních minut. Ta jednoduchost a brutalita mě bavily.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář