The Terror (2018)

60%
Seriál, který ze skvělého prostředí nevytřískal všechno.

The Terror

10 dílů, 2018

 

Tvůrce: David Kajganich, Max Borenstein, Alexander Woo

Hlavní postavy:

Jared Harris (Francis Crozier)

Tobias Menzies (James Fitzjames)

Paul Ready (Henry Goodsir)

Ciarán Hinds (John Franklin)

 

Člověk by si od něčeho, co ještě neviděl, tedy v tomto případě od seriálu, neměl slibovat něco specifického. Přece jenom, když si člověk udělá příliš jasnou představu o tom, co by mohl dostat – a tady i chtěl dostat – může to být velmi omezující a může to mít neblahý dopad vzhledem k tomu, co nakonec skutečně obdrží. A to se mi stalo se seriálem „The Terror“ a jeho prvním příběhem.

Zima.

Na seriálu „The Terror“ se mi líbí, že podobně jako třeba „Temné případy“ a vlastně i „American Horror Story“ jede na to, že jedna sezóna je jeden příběh, který se skončením sezóny uzavírá. Další sezóna už je příběh úplně jiný. Člověk má do jisté míry zaručenou kvalitu, pokud je první sezóna dobrá, ale přitom dostává něco naprosto nového. Tohle je ale první sezóna, a tak byla očekávání různá.

Zima.

Na jednu stranu se mi líbilo, že je to historický příběh, který se odehrává kdesi na lodi v polárních oblastech. Evokovalo to ve mně něco jako „Frankenstein“, i když ten má v arktické oblasti jen malou část děje. Ale třeba něco podobného. Na druhou stranu jsem si ale říkal, to chtějí natočit deset dílů o námořnících? No, mohlo by to mít alespoň skvělou atmosféru.

Zima...

Moje očekávání tedy byla spojená s atmosférickým hororem. Ale on je to spíše celkem utahaný survival, kde se až na konci třetího dílu stane něco, co by bylo možné označit za hororové. A já historické filmy zase tolik nemusím, pokud v nich není něco navíc. A tady to přichází až moc pozvolna. Když už to ale přijde, je to aspoň pořádně brutální. Ano, to tenhle seriál rozhodně je, to se mu musí nechat.

Pořád zima.

První sezóna seriálu „The Terror“ ve mně nezanechala nějaké skvělé dojmy, ale musí se nechat, že herecky je to seriál na úrovni, bere si zajímavá témata, ale jejich zpracování nemusí sednout každému. Přece jen bych ale druhé sezóně šanci dal, už jen proto, že to bude jiný příběh, z jiného prostředí. Třeba se tentokrát ta atmosféra bude tvůrcům dařit ještě o něco lépe, a hlavně v delší části stopáže.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář