Critters 2 (1988)

55%
Druhý díl je laděný více do komična, ale pořád má alespoň ty skvělé efekty.

Critters 2

Critters 2

USA, 1988, 86 minut

 

Režie: Mick Garris

Scénář: Mick Garris a David Twohy

Hrají:

Terrence Mann (Ug)

Don Keith Opper (Charlie)

Cynthia Garris (Zanti)

Scott Grimes (Brad)

 

Máme tu pokračování snímku „Critters“. První film nebyl nijak geniální, ale trikově byl skutečně na úrovni. Vzhledem k tomu, že doba podobným potvorám přála, rozhodli se další tvůrci, že je na čase udělat z filmu sérii a natočit pokračování. Jednička byla podle tvůrců nejspíš děsivá až dost, a proto se vydali cestou zábavnějšího a vtipnějšího filmu, který celkem dobře rozvíjí danou mytologii.

Velikonoční nadílka.

Po prvním filmu se zdálo, že je konec, že potvory jsou pryč, ale hned úvod druhého filmu nám dává najevo, že po nich něco zůstalo a že se lovci příšer musí na Zemi vrátit, aby svoje dílo dokončili. Na Zemi totiž zůstal celý košík vajec, což je docela příhodné, protože se blíží Velikonoce. Nejedná se o klasická vejce, ale o vejce, z nichž se rodí malé, chlupaté příšerky s ostny, které mohou vystřelovat na celkem úctyhodné vzdálenosti.

Tak jsme přišli na ten sváteční oběd ještě jednou.

Příběh druhého filmu se zaměřuje na to, jak se začínají potvůrky postupně líhnout, až to dosáhne takového stádia, že je prostě nutné zakročit, jinak by to mohlo zle skončit. Přiřítí se i vesmírní lovci, všechno při starém. Při pohledu na tuhle hlavní zápletku je celkem jasné, že snímek nic moc nového nepřinese. Je to takový celkem normální průměr, který nijak zásadně nevyčnívá.

Ty nic nepřemůže.

Scénáře se ujal Mick Garris a hlavně na něm spolupracoval také David Twohy, který se proslavil hlavně svou trilogií (alespoň prozatím) s hlavní postavou jménem „Riddick“. Pro Davida to byla první práce, pod kterou je scénáristicky uveden. Mick Garris si pak film i odrežíroval a nutno říct, že odvedl celkem ucházející práci. Jsou zde scény, které nahánějí hrůzu, jsou zde scény, které pobaví. Je to dávkováno celkem snesitelně.

A to je jenom část přeměny.

Nejlepší jsou na filmu trikové sekvence, které opět poukazují na to, že tady šlo o trochu víc než jen obyčejný průměr. Přeměna vesmírného lovce na ženu mi doslova vyrazila dech. Velmi povedené a zároveň vtipné. Pokud se vám líbil snímek „Critters“, ale i „Gremlins“, bude se vám líbit i tohle. Není to náročné, ten příběh není nijako objevný, ale jako béčko to stačí.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (příšery, mimozemšťani, komedie)


Přidat komentář