Critters 3 (1991)

35%
Třetí díl se může pyšnit hlavně Leonardem DiCapriem v jeho první filmové roli. Úroveň efektů už jde ale hodně dolů.

Critters 3

Critters 3

USA, 1991, 86 minut

 

Režie: Kristine Peterson

Scénář:

Rupert Harvey, Barry Opper a David J. Schow

Hrají:

John Calvin (Clifford)

Aimee Brooks (Annie)

Nina Axelrod (Betty Briggs)

Leonardo DiCaprio (Josh)

 

Co byste asi čekali od třetího dílu série „Critters“, která sama o sobě zase není tak moc geniální a originální? Je jasné, že očekávání nejsou příliš vysoká, zvláště když se režie ujala v podstatě neznámá režisérka, která v 80. a 90. letech natočila jen pár filmů, ale rozhodně nic světoborného. Těšit se můžete na Leonarda DiCapria v jedné z jeho prvních rolí. Pokud se nepletu, je to jeho úplně první filmová role, předtím se objevil pouze ve známých i méně známých televizních seriálech.

Velká hvězda ještě jako malá.

Druhý díl naznačil, jakým směrem se série vydá. Byl to směr spíše komediální. Třetí díl na tento směr navazuje, ale ne zas tak moc. Netlačí tolik na pilu, komediálnost vychází spíše ze situace, ne nutně z toho, že se tvůrci snaží do dialogů dát skvělé hlášky. Jenže tohle je tak to jediné, celkem pozitivní, co lze na filmu nalézt. Není to ničím vybočující dílko, které si prostě jede zajetou klasiku a na nic se neohlíží.

Jsme zpátky!

Skupina lidí jede na dovolenou, aby se zde malý chlapec setkal s jedním podivínem, který mu dá krystal. Ten krystal, když začne zářit, značí přítomnost nebezpečí. Jakmile zazáří, jeho držitel by se měl co nejrychleji pakovat. Je to trochu klišé, ale to je vlastně celý film. Prostě do něj šoupli několik příšerek a nechali lidi před nimi utíkat a skrývat se, což je vlastně celé, co budete sledovat.

Maskot celé série.

Když nemáte moc velké nároky, tak „Critters 3“ budou snímkem pro vás. Není zde nic, co by vás mělo nadchnout, je to takové to koukání, co si můžete pustit večer a ani to nevnímat. Nejsou zde děsivé scény, nejsou zde extra zábavné scény, ale tak nějak to plyne až do konce. Snahu zde nějakou tušíte, herci se celkem předvádějí a je vidět, že to nejsou úplní amatéři, jenže ono to stejně nic moc navíc nepřinese.

Budoucí hvězda Titanicu.

„Critters 3“ jsou dalším dílem série, která nebyla nijak moc úspěšná, ale svoje jméno si udělala. U nás ji lidé asi celkem znají, protože se do televize dostala a mohli jsme ji vidět několikrát. Nesmíte ale od filmu čekat moc. Je to dobré béčko, které ale v tomhle třetím případě rezignovalo na to, co bylo na jeho předchůdcích tak skvělé – trikové sekvence. Ty zde v podstatě chybí, a tak opravdu není tolik o co stát.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (příšery, béčka, mimozemšťani, komedie)


Přidat komentář