Cruel Peter (2019)

40%
Italský horor, který je určen pro americké publikum, ale nejspíš se mu moc líbit nebude.

Cruel Peter

Itálie, 2019, 95 minut

 

Režie: Christian Bisceglia, Ascanio Malgarini

Scénář: Christian Bisceglia, Ascanio Malgarini

Hrají: Angelica Alleruzzo, Antonio Alveario, Aran Bevan

 

A zase jede horor s dětmi, ta jsou prostě vděčným tématem, protože děti jsou přece nevinná stvoření, která milujete za každou cenu. Jenže horor chce ukázat, že v některých případech se může ta nevinnost jevit jen na povrchu a pod tím pozlátkem je něco prohnilého už v tomhle milém věku. Tohle je i případ italského snímku „Cruel Peter“, který je přímo určen pro mezinárodní publikum.

A přitom film tak akční není.

Produkce je kompletně italská, ale film je natočen v angličtině, což je patrné i na jeho názvu kdy titul znamená „Krutý Petr“. A tenhle Petříček je skutečně dítětem, které byste doma mít nechtěli. Tohle není jen zlobivý hoch, tohle je kluk, který si zaslouží, aby se s ním jednalo jako se skutečným kriminálníkem. A ono to tak skoro dopadne, protože hned v úvodu se s ním seznamujeme.

Hezky rozprostřené vlasy.

Úvodní scéna filmu „Cruel Peter“ je zasazena do minulosti, pravda, nikoli tak dávné, jsme v 19. století. Peter je chlapec, kterého nikdo moc rád nemá. Ubližuje zvířatům, ubližuje jiným dětem, dokonce je pořádně hnusný i na služebnictvo. A tak se stane, že se jednoho dne probudí v rakvi. Jasně, mohl by to být hodně špatný vtip, jenže pak dojde k zemětřesení. A malý Peter umírá.

Co se s ní děje?

V tu chvíli se nám z filmu stává duchařina. Přesouváme se do současnosti, kdy se dovídáme, že Peterovy projevy rozhodně nejsou jen minulostí dávno zapomenutou. Jeho duch je natolik vytočený, že zemřel tak blbou smrtí, že tu prostě musel setrvat, aby se pomstil. A to se právě děje. Je až překvapivé, jak se z duchařského hororu vyklubal snímek, který je v podstatě bez atmosféry.

Někdo se dívá.

Na jednu stranu je hezké, že se italský horor „Cruel Peter“ rozhodl jít trochu jinou cestou, cestou nikoli klasické duchařiny, na stranu druhou je velká škoda, že se z tohohle ne až tak blbého, i když tuctového příběhu nepodařilo vykřesat alespoň trochu více hororového. Jako kdyby se ten horor ztratil někde v pozadí, jako kdyby se na něj trochu pozapomnělo. Žádné emoce ve mně nedokázal zažehnout.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář