Sequence Break (2017)

60%
Když se zamilujete do své poslední zákaznice.

Sequence Break

USA, 2017, 80 minut

 

Režie: Graham Skipper

Scénář: Graham Skipper

Hrají: John Dinan, Lyle Kanouse, Fabianne Therese

 

Co je práce snů? Tohle je velmi subjektivní otázka. Pro někoho to může být skutečnost, že pomáhá lidem, tedy je například doktore, zdravotní sestrou, sociálním pracovníkem, hasičem, policistou. Pro jiného je to možnost vést lidi, případně je buzerovat, prostě být manažer nebo politik. Ale pro někoho to může být práce celkem obyčejná, i když velmi specifická. Třeba jako technik videoherních automatů.

Tohle si z krku vytáhnout nechcete

Když máte svou práci rádi, je život hned trochu lepší. A to rozhodně platí o hlavní postavě filmu „Sequence Break“. Oz (Chase Williamson) je týpek, co dělá ve videoherně, jeho práce ho baví a navíc se tu objevuje zákaznice, které se líbí. A skoro by to vypadalo i na to, že on se líbí i jí. Jenže je tu menší problém. Šéf Ozovi sděluje, že herna se zavírá, smůla, bude si muset hledat novou práci.

Čím ji to postříkal?

Tohle rozhodně není informace, kterou chce člověk slyšet, ale i když je Oz z toho, jak se jeho pracovní život vyvinul, celkem zklamaný, rozhodně se nehodlá vzdát. Navíc je tu ona zákaznice, která se mu hodně líbí. A díky které se jeho život začíná měnit. Jako kdyby všechno přestalo dávat smysl, jako kdyby nic nebylo takové, jak si myslí, že by mělo být. Jako kdyby najednou žil v halucinaci.

No líbila se mu.

 Tu chvíli se snímek „Sequence Break“ v podstatě mění ve sled halucinogenních obrazů. Někomu to může vadit a i přesto, že já také nejsem vyznavačem takové podívané, tak jsem se u sledování snímku „Sequence Break“ bavil. Primárně proto, že ty scény jsou skutečně nápadité, jsou tak podivné odporné, že mě to místy doslova uhranulo. Natolik, že mi nevadilo, jak šel děj stranou.

Asi si i rozuměli.

I když není americký snímek „Sequence Break“ vyloženě narativního charakteru, rozhodně mu to nic neubírá na jeho dramatičnosti, explicitnosti a v tom, jak dovede na diváka zapůsobit. Působí velmi silně, což byl dle mého primární záměr. V tom případě se tvůrcům podařilo to, co chtěli. „Sequence Break“ neuhrane každého, ale pokud se vám dostane pod kůži, nezklame.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář