Cult of Chucky (2017)

50%
Chucky se vrací už po sedmé.

Cult of Chucky

USA, 2017, 91 minut

 

Režie: Don Mancini

Scénář: Don Mancini

Hrají:

Jennifer Tilly (Tiffany Valentine)

Brad Dourif (Chucky)

Fiona Dourif (Nica)

Alex Vincent (Andy Barclay)

 

Jsem rád, že snímky s Chucky pořád vznikají, protože tohle už je skutečně kultovní, navíc velmi dobrá hororová postava. Ještě radši jsem, že se všech snímků stále ujímá Don Mancini, jejich duchovní otec a především scenárista všech sedmi dílů, nemluvě o tom, že u posledních tří pokračování převzal i režisérskou sesli a rovnou si filmy i řídí. Dělá si pak sérii přesně podle sebe.

 Chucky má furt svůj pohled.

Na jeho přístupu je vidět, že chce sérii pojmout jako zábavnou, rozhodně ne jen hororovou, ale také jako humoristickou. To se projevuje v tom, jak jsou vnímány postavy, například ta, kterou hraje Jennifer Tilly, ale i další, třeba postava, kterou ztvárnil Adam Hurtig. Je to odlehčené, je to spíše úsměvné, a jde pak o to, jestli se podaří vytvořit scény, které nejen dovedou rozesmát, ale i vyděsit.

 Že by více panenek?

Na filmu „Cult of Chucky“ je parádní skutečnost, že Mancini zajišťuje návaznost a stará se o to, aby filmy fungovaly skutečně jako součást série. A tak panenka sice vypadá jako mrtvá, ale stále jsou zde její pozůstatky, které slouží nějakému účelu a které nakonec mohou vést k tomu, že se Chucky vrátí v plné síle. A tentokrát se snad vrací v síle ještě větší. Jen to holt není moc děsivé, ale spíše ukecané.

 Ten to nebude myslet dobře.

Snímek „Cult of Chucky“ se vyznačuje tím, že se dál nebojí používat klasické triky, které vedou k tomu, že jsou některé scény místy docela gory, na což já slyším. Bohužel má snímek – i když zde jsou postavy, které jsou docela fajn, nemluvě o tom, že je skvělé, že se postavy vracejí – jeden základní problém. Prostě ničím zásadně nevyniká. Je to dobrý příspěvek do série, ale to je všechno.

 Jennifer Tilly je pořád kouzelná a děsivá.

Pokud si někdy v budoucnu vzpomenu na film „Cult of Chucky“, asi to bude proto, že je to film, kde postava panenky pořád funguje a je zde pořád stejně děsivá, jako byla v prvním filmu. Je tak dobře nadesignovaná, že nic na své děsivosti neztrácí. Ale pak si na film vzpomenu už jen proto, že je to průměrná podívaná, a to jak v rámci hororu, tak i v rámci celé série. Nic, co by oslnilo, nic, co by skutečně vyděsilo.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (vrazi, děti, komedie)


Přidat komentář