Curse of Bigfoot (1975)

15%
Zapadlý kousek, který vznikl ještě o dvacet let dříve.

Curse of Bigfoot

USA, 1975, 88 minut

 

Režie: Dave Flocker

Scénář: James T. Flocker

Hrají:

Bob Clymire (Johnny)

Jan Swihart (Sharon)

Bill Simonsen (Dr. Bill Wyman)

Dennis Kottmeier (Bob)

 

Jsou snímky, které jsou zajímavé proto, jakými jsou, co v nich najdete, co vám přinesou, jak na vás zapůsobí. A pak jsou snímky, které jsou ve skutečnosti mnohem zajímavější tím, jaká je jejich historie, co stojí za jejich vznikem. Asi vás už napadne, že hororový film „Curse of Bigfoot“ bude patřit spíše do té druhé kategorie. Ono koukání na něj totiž může i fyzicky bolet.

 Příšerná příšera.

Na začátku všeho byl snímek „Teenagers Battle the Thing“, který byl natočen v roce 1958 (některé zdroje uvádějí 1963) a který se soustředil na to, že se objeví mumie, s níž je třeba se utkat. Snímek měl hodinu čistého času, ani ne. Film „Teenagers Battle the Thing“, ač byl dokončen, nespatřil světlo světa, alespoň tedy ne do 90. let, kdy byl samostatně vydán. Stal se ale stěžejní součástí filmu „Curse of Bigfoot“.

 Něco je ve tmě.

Snímek „Curse of Bigfoot“ obsahuje vlastně celý film „Teenagers Battle the Thing“ a k tomu je dotočena necelá půlhodina filmu ze současnosti. Jak na sebe byly filmy naroubovány? Jednoduše. Snímek „Teenagers Battle the Thing“ představuje flashbackové scény, které vyprávějí příběh, o němž se mluví v těch scénách ze současnosti. Zajímavostí mimochodem je, že ve scénách ze současnosti se objevují dospělí herci, kteří hráli ve filmu „Teenagers Battle the Thing“ ony titulní teenagery.

 Našli mumii.

Problém je nejen v tom, že původní film se zaměřoval na mumii, což by celkem sedělo, ale nový film se nám snaží tvrdit, že to zlo, co sledujeme, je bigfoot. Ani trochu se to nepodobá standardní představě, kterou o něm máte, což je docela blbé. Ale ony jsou problémy tohoto filmu i jinde. Třeba v tom, že každá scéna je neskutečná křeč, u které budete trpět. Jak říkám, sledovat tenhle film může fyzicky bolet.

 Prostě nic neříkající záběr.

„Curse of Bigfoot“ sice obsahuje celý film „Teenagers Battle the Thing“ a k tomu dodal pár dalších scén, ale on už je průser v základu – ten původní snímek je natolik špatný, že už to nějaké další scény nezachrání. A to ani nemluvím o tom, že kvalita techniky, kterou tvůrci měli, byla dost špatná, a tak si místy budete říkat, na co to vlastně koukáte. Rarita ano, ale dobrý film ne.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář