Curse of the Witching Tree (2015)

20%
Takový pohádkový horor o jedné zlé čarodějnici.

Curse of the Witching Tree

Velká Británie, 2015, 102 minut

 

Režie: James Crow

Scénář: James Crow

Hrají:

Sarah Rose Denton (Amber Thorson)

Lucy Clarvis (Emma Thorson)

Lawrence Weller (Jake Thorson)

 

Když už pořádně nevít, jak svoje dílo nazvat, tak prostě do názvu narvěte to hlavní, o co tam vlastě jde. To je i případ britského hororu „Curse of the Witching Tree“. Jednoduše zde jde o prokletí čarodějnického stromu, kde je ještě důležité říct, že na tom stromě byla v minulosti pověšena žena, která byla křivě obviněna z čarodějnictví. I když křivě... To je otázka, když tu máme nějaké prokletí.

Kampak děti jdou?

Snímek „Curse of the Witching Tree“ začíná celkem klasickou scénou, kdy je domnělá čarodějnice pověšena na stromě. Aby mohla být naplněna i ta část s prokletím, tak je jasné, že čarodějnice musí míst proklít před svou smrtí. A k tomu také dojde. Stejně jako k tomu, že další dění se odehrává v současnosti, kam se celkem logicky přesouváme. Máme základ, můžeme jet dál podle klasické kostry.

Chlapec je vykolejený.

Aby to bylo hodně klišovité, tak je tu ještě ta část, kdy se rodina stěhuje do nového domu, aby tu začala nový život, ale čeká ji odhalení toho, že s domem něco není v pořádku. Divá už dávno ví, protože všechno zásadní bylo řečeno na začátku v té úvodní scéně. Tohle je pak celkově zabité, není zde ani napětí z nějakého odhalování, jež zde prostě chybí. Je otázkou, jestli by to filmu pomohlo.

Těch dětí je víc.

Když se budete na film „Curse of the Witching Tree“ dívat, nebudete mít pocit, že se jedná o hororový snímek, budete mít pocit, že se jedná o konverzačku, která má sem tam nějaký ten hororový prvek. Je to hodně utahané, navíc je film trochu delší, než by potřeboval. Tak o dobrou půl hodinu. Tohle nejsou aspekty, s nimiž by vás tvůrci nadchli, tohle jsou prvky, díky nimž vás to nebude vůbec bavit.

Asi i děti tu trpí.

Britský horor „Curse of the Witching Tree“ je jako horor velmi slabý, ale on je celkově slabý jako film. Nejsou zde dobře natočené scény, není zde pořádně gradace. Film by potřeboval hodně přestříhat a zkrátit, celkově by to ale chtělo něco, aby se tomu dal náboj, který tomu očividně chybí. Tady ale nebylo moc z čeho brát, není tu nic, co by dovedlo skutečně nadchnout.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové, satan)


Přidat komentář