Všechny roztleskávačky zemřou (2013)

70%
Ten název mluví sám za sebe a říká všechno, ale přesto film překvapí.

Všechny roztleskávačky zemřou

All Cheerleaders Die

USA, 2013, 89 minut

 

Režie: Lucky McKee a Chris Sivertson

Scénář: Lucky McKee a Chris Sivertson

Hrají:

Sidney Allison (Taylor)

Shay Astar (Ms. Wolf)

Nadia Boceski (Kayle)

Michael Bowen (Larry)

 

„Všechny roztleskávačky zemřou“ je krásný název, který docela dobře odkazuje na filmy 80. let, což je také trochu podstata tohoto hororu, který se do 80. let vrací, a to celou svou poetikou. Ani nevadí, že je snímek natočen moderní kamerou, naopak, vypadá dobře, což mu prospívá, a ukazuje, že osmdesátkové postupy mohou fungovat i v dnešním prostředí a jsou takové, jaké mají být především – zábavné.

 No jo, všechny zemřou.

Film začíná celkem normálně na střední škole, kde se roztleskávačky rozcvičují a zkoušejí si svoje představení. Když najednou dojde k tomu, že jedna spadne a zlomí si vaz. Mimochodem celkem dobře natočeno, a to i přesto, že je ta scéna velmi rychlá a nic pořádně vidět není. Její opakované zpomalení – je i v rámci filmu – ale ukazuje, že se tvůrci snažili. Tohle se mi na filmu velmi líbí. Je stylizovaný, ale navíc se snaží.

 Že by spory uvnitř týmu?

Je tak nějak jasné, že smrt roztleskávačky bude mít smysl pro další vývoj děje, ale ono to teprve začíná a ten největší zvrat má ještě nastat. K tomu dojde na jedné venkovní pařbě, kde se chlapci a dívky trochu nepohodnou a dívky skončí s autem v řece. To by tu ale nesměla být jedna, která v autě nebyla, taková ta divná holka, které se raději ve škole vyhýbáte, ale která naštěstí ovládá černou magii.

 Skoro jim ten osud i přejete.

Tahle „čarodějnice“ je schopna přivést holky zpátky k životu, ale pouze za nějakou cenu. Musejí se živit na krvi, protože z ní získávají sílu k tomu, aby mohly dál pokračovat. Ono to vypadá docela banálně, ale tenhle nápad mi přišel celkově neskutečně originální a zábavný, což se projevilo i v tom, že byl zábavně podán. Tohle je jízda od začátku do konce, hýří se zde nápady, a přitom si to celé udržuje tu úžasnou béčkovou atmosféru, kterou mám osobně velmi rád.

 Parádní momentka.

Film „Všechny roztleskávačky zemřou“ je zábavný, což jsem od něj tak nějak čekal, ale že mě to bude bavit až tak moc, to jsem si opravdu nemyslel. Celková poetika mi ale nesmírně seděla a skutečně jsem měl pocit, že tohle je film, který sice není třeskutě vtipný, ale stejně mě na něj baví se dívat, i když se tedy nebudu zrovna smát. Takové požitky mi v tomhle případě stačily.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (gore, béčka, komedie)


Přidat komentář