Ďábelská posedlost (2015)

30%
Vypadala jen trochu bláznivě...

Ďábelská posedlost

The Atticus Institute

USA, 2015, 83 minut

 

Režie: Chris Sparling

Scénář: Chris Sparling

Hrají: Rya Kihlstedt, William Mapother, Sharon Maughan

 

No jo no, podobné filmy prostě nemám rád. Found footage, nebo v tomhle případě možná spíše mockumentary je něco, co nemá moc možností pro invenci, nakonec si uvědomíte, že jsou jeden film jako druhý, a to mi prostě vadí. Toho odlišného je na nich tak málo, že sem tam máte opravdu pocit, že sledujete něco, co už jste před nějakou dobou viděli, a to i přesto, že je to úplně nový film.

Mysleli si, že je to jen trochu blázen.

Snímek „Ďábelská posedlost“ je jedním z těch filmů, které mají jednu jedinou výhodu. Jsou natočen tak, že byste jim místy skutečně skoro věřili, že se jedná o jakýsi dokument. Ještě je to natočeno celkem dobově, děj se odehrává v 70. letech, že to sem tam opravdu připomíná něco, co mohlo být v té době natočeno. Tomu jsou přizpůsobeny i kostýmy, technika a tak dále.

To si mysleli na začátku.

Jenže to je tak nějak jediné pozitivum tohoto snímku. „Ďábelská posedlost“ už na nic dalšího, kvalitního nehraje, ale jede rovnou v klasice, a to směrem k vymítačskému hororu. Takže tu máme jednoduchý průběh, kdy si na klinice myslí, že tam mají nemocného pacienta, který je psychicky narušený, ale postupně zjišťují, že ono to tak jednoduché nebude, že za tím bude něco těžko pochopitelného.

Pak to bylo jen horší.

Příběh pojednává o Judith Winstead (Rya Kihlstedt), která by měla být jedinou ženou, co byla vládou skutečně uznána jako osoba posedlá ďáblem. Samozřejmě je potřeba nezapomenout, že je to pořád pseudo-dokument, nikoli dokument skutečný. Judy je vyšetřována, zjišťuje se, že s ní není něco v pořádku, snímek graduje a končí to tak nějak očekávaně. Prostě found footage se vším všudy.

A horší...

Americký snímek „Ďábelská posedlost“ není jako found footage vůbec špatně natočeno. Musí se mu nechat, že funguje, splňuje všechno, co od žánru očekáváte, ale bohužel nepřinese nic, co by nepřinesly jiné filmy tohoto ražení. Je to prostě přesně to, co si pod found footage představíte. A na mě je tohle prostě málo. Ten film mi nic moc nedal, neměl jsem z něj nepříjemné pocity.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (found footage)


Přidat komentář