Dance of the Dead (2008)

30%
Promoce s nemrtvými není moc vtipná.

Dance of the Dead

USA, 2008, 86 minut

 

Režie: Gregg Bishop

Scénář: Joe Ballarini

Hrají:

Jared Kusnitz (Jimmy Dunn)

Greyson Chadwick (Lindsey)

Chandler Darby (Steven)

Carissa Capobianco (Gwen)

 

Snímek „Dance of the Dead“ je teen zombie hororovou komedií. Tohle není zrovna spojení, které by vzbuzovalo důvěru, ale může se ukázat, že to je komedie, která vás skutečně pobaví. Mně se bohužel stalo, že jsem se opravdu moc nebavil a spíše jsem jen koukal na to, co je také možné natočit bez toho, aby mě zombie snímek, který je komedií, dokázal alespoň trochu pobavit.

 I kapela zahraje.

Blíží se absolventský ples a je jasné, že středoškoláci si ji chtějí naplno užít. Bude to zábava, bude se pařit, bude to skvělé. Alespoň do chvíle kdy zjistí, že tahle noc bude hodně speciální – ano, jak název filmu jasně naznačuje, v tomhle budou nemrtví. Místo toho, aby maturanti řešili to, jak se nejlíp opít, budou muset řešit to, jak vlastně přežít až do dalšího rána a nikoli v podobě zombie.

 To je protizombie tým!

Máme skupinu mladých lidí, kdy nikdo z nich není vyloženě takový, aby vás nadchnul, ale ne všichni jsou z těch, kteří jsou opravdu otravní. Jeden dva takoví, kterých byste se chtěli zbavit, tam najdete, ale dá se to kousnout. Jen dějově je to takové nijaké a nebylo zde nic, co by mě dokázalo dostat, nemluvě o tom, že jsem se ani u jedné scény nedokázal opravdu zasmát.

 Taková hezká promoce to byla!

Co se může filmu nechat, tak to je skutečnost, že se snažil alespoň o docela dobrou trikovou stránku, což se mu podařilo. Zombie zde nevypadají špatně, i když je pravda, že se i tohle přizpůsobuje žánru filmu, tedy prvoplánově snaze vytvořit hororovou komedii. To se moc nepovedlo, alespoň v mém případě. Jako kdyby se z žádné scény nedokázalo vytřískat skutečně to správné.

 Ale nakonec došlo na zbraně.

Hororový komediální kousek „Dance of the Dead“ je pro mě jednou z mnoha zombie komedií, které byly natočeny, a bohužel se nejedná o film, který by v tomhle omezeném, ale poměrně zaplněném žánru nějak vyniknul. Survival horor o tom, jak se banda teenagerů snaží nakopat zadek zombíkům není nic převratného a nic zajímavého se do filmu ani nepodařilo vpašovat.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (zombie, survival, komedie)


Přidat komentář