Vrah zůstal po škole (2011)

70%
Tak tenhle film pro mě byl velké překvapení.

Vrah zůstal po škole

Detention

USA, 2011, 93 minut

 

Režie: Joseph Kahn

Scénář: Joseph Kahn, Mark Palermo

Hrají:

Alison Woods

Logan Stalarow

Julie Dolan

Shanley Caswell

 

Snímek „Vrah zůstal po škole“ si rozhodně zaslouží pořádnou dávku pozornosti nejen skalních fanoušků slasherů, ale celkově i fandů hororového žánru, protože je to skutečně velmi specifický, velmi osobitý film, jemuž jde primárně o jedno – bavit svoje diváky. A to se mu daří, mnohdy v neskutečně zběsilém tempu, kdy ani nemáte chvíli na to, abyste si vydechli.

Místní hezoun.

Jsme v městečku, které si říká Grizzly Lake. To je samo o sobě docela cool jméno, navíc se dá očekávat, že na střední škole to bude jméno, které se využije pro sportovní týmy, maskota a tak podobně. Je to přesně takové to cool středoškolské městečko, kde je škola, kolem níž se točí celé dění, protože tohle je něco, co v americkém slasheru tak trochu očekáváte. A dostanete to naplno.

Která by mu nepodlehla?

V hledáčku máme především studentku Riley (Shanley Caswell), což je tak trochu outsider, rozhodně ne ta dívka, která je ve středu zájmu. Moc ale nepřekvapí, že zrovna tahle holčina je nejlepší kamarádkou Claptona Davise (Josh Hutcherson), což je zase školní oblíbenec, každá holka ho miluje. A když říkám každá, myslím skutečně každá. Zamilovala se do něj samozřejmě i Riley.

Tahle rozhodně podlehla.

Problém je trochu v tom, že Clapton začíná chodit s jinou dívkou. Riley to nenese moc dobře, ale je to skvělá kamarádka. Tedy alespoň Claptonova. Jenže ten začal chodit s Ione (Spencer Locke) a ta se stala Rileyinou již bývalou kamarádkou. Vztahy jsou ještě komplikovanější, ale to není nic proti tomu, co cítíte ve chvíli, kdy se konečně dozvíte, jak se to ve filmu má. Je to rozhodně jeden z WTF momentů.

Hlavně si udělat selfie.

Americký snímek „Vrah zůstal po škole“ má celkem originální pojetí. Vlastně hodně originální pojetí a v jednu chvíli se najednou mění v trochu jiný žánr. Jsem si jistý, že tohle nekousne každý divák a díky tomu označí film za pitomost. Pokud ale na hru přistoupíte, užijete si skutečně rychlou, bláznivou, ale především velmi zábavnou podívanou, která vás překvapí.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (slasher, gore, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář