Dard Divorce (2007)

30%
Olaf Ittenbach a jeho pojetí rozvodu.

Dard Divorce

Německo, 2007, 87 minut

 

Režie: Olaf Ittenbach

Scénář: Olaf Ittenbach

Hrají:

Martina Ittenbach (Nathalie Stein)

Daryl Jackson (Daniel)

Jaymes Butler (Detektiv Phil Warren)

Barrett Jones (Tim)

 

Olaf Ittenbach je tvůrcem, který se proslavil hlavně skutečností, že jsou jeho filmy hodně krvavé a gore je zde opravdu v úctyhodném množství. Tohle je i případ snímku „Dard Divorce“, kde ukazuje, jak to může dopadnout, když se lidé rozvádějí. Nikdy to není pěkné, ale v Ittenbachově podání je to skutečně hnusné a teče u toho krev. Hodně krve. A nejen krev, když už jsme u toho.

 Ach, ty rozvody...

Nathalie, kterou si zahrála tehdejší Ittenbachova manželka Martina, se rozhodla, že je na čase se rozvést se svým manželem. Oškubala ho v podstatě o všechno, a tak se není čemu divit, že je na tom manžel celkem špatně, práci má mizernou, pořádně neví, kam dál. Jenže to není všechno. Nathalie chce manželovi vzít i to poslední – možnost stýkat se se svými vlastními dětmi.

 Ale tohle neudělal její manžel.

V tu chvíli, kdy má být jejich manželství finálně zničeno a on se má stát jen skořápkou, z které uvnitř v podstatě nic nezůstane, se Nathalii začnou dít divné věci. Nebo ne divné, rovnou nehezké. Její domácí mazlíček umírá. A pak najednou zmizí i její děti. Co seto děje? Že by její manžel? Že by se v něm zvedla až taková vlna agrese a on udělal něco zoufalého? Anebo je všechno jinak?

 Ale jí to nezastaví.

Popravdě, je to vlastně celkem jedno, protože to, co následuje, má opravdu jen jeden smysl, i když se tomu Ittenbach snaží dát nějaký příběh. Ten smysl je v tom, že se zde zabíjí. Vyhřezávají zde vnitřnosti, usekávají se zde kusy lidských těl, lidé se mlátí, mučí se. A to je vlastně všechno. Prostě pořádné gore a pořádný hnus, který je obalen nějakým základním příběhem, jenž vám bude nejspíš ukradený.

 Nakonec skončí v kukuřičném poli.

Ittenbachovy filmy se nikdy nevyznačovaly vyloženě dobrými hereckými výkony, ale „Dard Divorce“ je jedním z těch, kde jsou na všech postech špatné natolik, že vám to může vadit. Z některých jeho filmů máte pocit, že je dobrým tvůrcem, jindy vám zase ukáže, že film nedovedl pořádně ukočírovat. V mém případě „Dard Divorce“ neukočíroval a jen předvedl dobré gore, nic víc.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (gore, hnus, vrazi)


Přidat komentář