Don't Knock Twice (2016)

60%
Asi je lepší zaklepat jen jednou. Anebo třikrát.

Don't Knock Twice

Velká Británie, 2016, 93 minut

 

Režie: Caradog W. James

Scénář: Mark Huckerby a Nick Ostler

Hrají:

Katee Sackhoff (Jess)

Lucy Boynton (Chloe)

Richard Mylan (Ben)

Nick Moran (Boardman)

 

Pokud chcete dobrý atmosférický horor, myslím, že si s klidem můžete britský film „Don't Knock Twice“ pustit. Dostanete přesně to, co byste očekávali – pořádně hutnou atmosféru, která by se místy dala krájet. A k tomu ještě skvělou Katee Sackhoff, která vás snad nikdy nezklame, pokud ji máte alespoň trochu rádi. A já ji mám rád hodně, takže jsem z ní pokaždé nadšený.

Dcera.

Snímek „Don't Knock Twice“ se nezaměřuje jen na horor samotný, ale i na rodinné vztahy a jde v nich trochu více do hloubky, než je pro horor obvyklé, a to ani nemluvím o tom, že to není jen prvek sociálního dramatu v hororu, ale je to jeho svébytná součást, která je naprosto nezbytná pro gradování atmosféry. Díky tomu děs nepřichází jen z paranormální roviny, ale i z nitra rodiny.

Matka.

Že je rodina nefunkční, to je asi celkem jasné, ale tady je přímo jeden specifický prvek. Jess (Katee Sackhoff) se snaží znovu navázat vztah se svou dcerou Chloe (Lucy Boynton), na kterou se v podstatě vykašlala a nebyla s ní, když dospívala. Jenže Chloe, i když moc nechce, se musí se svou matkou dát dohromady. Dvakrát totiž zaklepala na dveře domu jedné čarodějnice.

Matka je sochařka.

I když by to takhle mohlo znít malinko hloupě, snímek „Don't Knock Twice“ ani trochu hloupý není a od začátku má skvělou atmosféru, která nepřipouští ani na chvíli nějaký humor, jenž by děj jen negradoval. Tohle je temný film od začátku až do konce, a o i v tom smyslu, že se většina děje odehrává v noci nebo minimálně v tmavém prostředí. A tady o filmu docela pomáhá.

Ale musí řešit i jiné věci...

Britové nemají vždy dobré horory, ale u snímku „Don't Knock Twice“ jsem měl poct, že se jim podařilo najet na velmi dobrou strunu, a to i přesto, že se na první pohled jedná spíše o snímek levnější. Vůbec mu to nevadí, má dobrou atmosféru a dovede vás přimět, abyste se při jeho sledování alespoň trochu ošívali. To rozhodně považuji za něco, co od dobrého hororu očekávám.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (satan, mysteriózní)


Přidat komentář