Dark: 2. sezóna

60%
Druhá sezóna je pořád zajímavá, ale začíná to být trochu přeplácané.

Dark: 2. sezóna

8 dílů, 2019

 

Tvůrce: Baran bo Odar, Jantje Friese

Hlavní postavy:

Karoline Eichhorn (Charlotte Doppler)

Louis Hofmann (Jonas Kahnwald)

Jördis Triebel (Katharina Nielsen)

Maja Schöne (Hannah Kahnwald)

 

Asi jsem od druhé sezóny seriálu „Dark“ nic zásadního nečekal, a tak jsem do ní šel docela s klidem, prostě jen proto, abych ji dokoukal, abych viděl celý seriál. I když ono to tak jednoduché nebude, ještě tu bude sezóna třetí. A je otázkou, jestli ta bude poslední, anebo se ještě dočkáme čtvrté, třeba i páté. Osobně doufám, že ne, už tak je to moc zamotané a člověk se v tom může ztrácet.

Jeskyně.

Jsem docela rád, že jsem si dal obě sezóny najednou, protože přece jen jsem si první pamatoval a neměl jsem pak problém dostávat se do děje, což by divák mohl mít, pokud od sledování první sezóny uběhlo více času. Ale tak případně stačí si celou první sezónu pustit znovu. Pro osvěžení je to rozhodně lepší, nebo si minimálně přečíst, o čem ta první sezóna byla.

Co asi vidí?

Pokud na začátku první sezóny bylo něco, co by se dalo označit za hororové – a já jsem přesvědčen, že bylo – ve druhé sezóně už se to vytratilo úplně a středobodem je skutečnost, že zde postavy cestují v čase a mohou se tak navzájem ovlivňovat, leckdy celkem zajímavými způsoby. Hlavně proto, že někdy postavy neví, že se setkávají vlastně samy se sebou, což je docela zásadní dějový prvek tohoto seriálu.

Jo, on má skafandr.

Na seriálu „Dark“ je dobré to, že sci-fi zápletka vede k tomu, že jsou zde velmi povedené emotivní scény, které jsou ale celkem civilní. To je spojeno hlavně s postavou Jonase, který už tu má opravdu velké množství verzí. Tvůrci zašli docela daleko, pokud se časových rovin týká, což byla tak trochu i pointa finále první sezóny. Na druhé sezóně je fajn, že už se tak daleko nezachází.

Každý chce přežít.

Druhá sezóna seriálu „Dark mě zásadně nepřesvědčila, že se jedná o seriál výrazně skvělý, i když se mu musí nechat, že to je seriál, který může sci-fi fanoušky nadchnout. Sám si ale říkám, jestli už to prostě není moc přeplácané, moc překombinované. Jo, a nebudu lhát, cestování v čase a kauzalita není zrovna něco, co bych u filmů a seriálů příliš vyhledával. Tady mě ale víc mrzí nevyužití atmosféry. Ale je tu místy opět skvělý soundtrack.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, seriály)


Přidat komentář