Dark Feed (2013)

20%
Každý si chce natočit svůj rádoby děsivý film. Rassmussenové už kvůli tomu aspoň neničí Johna Carpentera.

Dark Feed

USA, 2013, 86 minut

 

Režie: Michael Rasmussen a Shawn Rasmussen

Scénář: Michael Rasmussen a Shawn Rasmussen

Hrají:

Dayna Cousins (Marissa)

Victoria Nugent (Beth)

Michael Reed (Jack)

Michael Scott Allen (Darrell)

 

Michael Rasmussen a Shawn Rasmussen jsou tvůrci, kteří prokázali medvědí službu Johnu Carpenterovi, když mu poskytli scénář ke snímku The Ward. Nebudu tvrdit, že mu tím zabili kariéru, ale rozhodně ho k tomu docela přiblížili, protože od roku 2010 již nic nenatočil, alespoň ne ve vlastní režii. Pomáhal s nějakými scénáři, ale většinou tvůrci spíše používají jeho postavy – to by se mělo týkat i třetího pokračování hororu „Halloween“. Sám Carpenter zatím mlčí.

Bez takové kočky by o asi nebyl dobrý horor.

Další film si Michael Rasmussen a Shawn Rasmussen nejen napsali, ale rovnou i zrežírovali sami. Měli super nápad. Samotné natáčení hororu je docela zábava, takže co udělat takový film o filmu a hodit to tak trochu do found footage hávu, ale jen rádoby. O found footage totiž vlastně nejde, kamera je zde normální a sleduje natáčení hororu s jeho přípravami, zákulisím, apod.

Aby byl horor skutečně hororový, musí se natáčet v nějakém prostředí, které je děsivé. Tma, vlhko, divná zákoutí, tohle stačí. Odškrtnuto. Aby se stal film úspěšným, potřebuje mladé lidi. Všechno jsou mladí, filmoví nadšenci. Odškrtnuto. A aby to bylo hodně děsivé, nemá smysl se zatěžovat nějakým příběhem. Je lépe nechat snímek plynout jeho vlastním tempem. Odškrtnuto. No a co nám z toho vychází? Že si další dva frajeři mysleli, že objevili recept na skutečně dobrý horor, ale trochu se s tímhle svým přesvědčením sekli. „Dark Feed“ je všechno, jen ne děsivý film.

No, tohle už přece jen vypadá víc hororově.

„Dakr Feed“ je snímek bez atmosféry, bez zajímavých postav, bez příběhu, o kterém by se dalo říct, že by jeho synopse zabrala víc jak dva řádky a bylo by potřeba více jak dvě v podstatě holé věty. Natočit v dnešní době horor je strašně jednoduché, na první pohled, a nezávislí filmaři se v téhle iluzi stále udržují a vnucují nám svoje paskvily, které vydávají za strašidelné filmy. Nic strašidelného na nich není a v konečném důsledku ani nic moc filmového.

Na tohle všichni čekali. Nic zajímavějšího tam není.

Na „Dark Feed“ mě zaujala jedna skutečnost. To, co vidíme natáčet jako film o filmu, to je nakonec i použito i v samotném filmu. Mám především na mysli to, jak se dělají triky. Na jednu stranu to má zajímavý náboj, na stranu druhou z toho trochu čiší diletantství a nezájem předvést divákovi něco skutečně zajímavého, alespoň na první pohled trochu profesionálního. Divák by se neměl spokojit s málem, měl by se spokojit s kvalitou.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (béčka, found footage)


Přidat komentář