Dark Signal (2016)

40%
Co se všechno člověk dozví v radiovém vysílání.

Dark Signal

Velká Británie, 2016, 98 minut

 

Režie: Edward Evers-Swindell

Scénář: Edward Evers-Swindell a Antony Jones

Hrají:

Siwan Morris (Laurie Wolf)

Gareth David-Lloyd (Ben Evans)

Joanna Ignaczewska (Kate Komisarczyk)

Duncan Pow (Nick Keller)

 

Jsme ve vysílání, tedy konkrétně v rádiovém, kde je jedna dýdžejka, kterou už to moc nebaví, respektive se chce trochu uvolnit a lehce se vykřičet do éteru. Je tu její kolega, který to celkem v pohodě trpí a který si přivedl do vysílání zajímavého hosta. Ženu, která je očividně médium, anebo má prostě speciální schopnosti. Do toho je tu jedna žena, která se snaží napravit svou životní situaci.

 To se tak děda jednou naštval...

Skoro by se na první pohled zdálo, že je zde velké množství postav, ale to, co jsem vypsal, jsou v podstatě všechny postavy, které se ve filmu objevují. Naopak je film poměrně minimalistický, a to i ve svém prostředí. Jsou zde tři hlavní scény, kde se děj odehrává – studio rádiového vysílání, automobil s ženou, která si myslela, že si přivydělá, a pak místo, odkud se snaží uniknout.

 Mrtvá?

Co je snímek „Dark Signal“ vlastně za žánr? Těžko říct, protože částečně je to paranormální horor, částečně je to trocha mučení a s tím i spojený slasher, ale ani v jednom žánru snímek zásadně nevyniká a vy se celkem dlouho snažíte zjistit, kde jste, co se stane, a proč byste na to vlastně měli koukat. Jsem si celkem jistý, že se vám snadno stane, že podstatu filmu nezjistíte a bavit vás prostě nebude.

 V rádiu slyšíte různé věci.

Jsou zde zvraty, ale jsou podány tak nějak unyle a není to úplně ono. V závěru to „velké odhalení“ vyznívá skutečně spíše směšně a vy se nad ním pozastavíte spíše v tom smyslu, že vám to sem nějak nesedí, že je to jen z nouze ctnost, kterou byli autoři nuceni zvolit, protože prostě nevěděli, jak dál se scénářem naložit. Trochu to zachraňuje skutečnost, že se i přes pomalé tempo něco děje a sem tam dojde i na nějakou tu děsivou scénu.

 Sednout si do tohohle auta nebyl dobrý nápad.

Díky tomu, že se snímek odehrává na malém prostoru, má strašně málo místa k tomu, aby se dovedl roztáhnout, aby dovedl růst. I díky tomu zůstává atmosféra tak nějak naředěná. Je to dáno i klasickými postupy, kdy se ozývají hlasy, které by neměly být slyšet, jsou zde lidé, kteří mluví s mrtvými, apod. Tohle není něco, co vás ohromí, ale i tak má film sem tam něco, co vás může oslovit.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (béčka, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář