Dark Vision (2015)

30%
Reality show v hororu dle mého už moc nefunguje.

Dark Vision

Velká Británie, 2015, 86 minut

 

Režie: Darren Flaxstone

Scénář: Darren Flaxstone a Bernie Hodges

Hrají:

Bernie Hodges (Spencer Knights)

Suzie Latham (Jo)

Judith Haley (Clem)

Oliver Park (Xan)

 

Máte rádi hororové reality show? Takové ty pořady, kde štáb vleze do nějakého domu a chce tam natočit paranormální aktivitu? Já podobné filmy moc nemusím, což je asi špatně, protože pak je asi jasné, jak budu film „Dark Vision“ hodnotit. Jenže když se na tenhle britský horor budete koukat, jednoduše zjistíte, že je prostě špatný. A bylo by jedno, pokud by se jednalo o jiný žánr.

Vize o temné jeskyni.

Spencer Knights je takovou klasickou televizní postavičkou. Měl pořad, který docela zaujal, pak se trochu ztratil z výsluní, ale chce se vrátit prostřednictvím nové show, kde by mu šlo o skutečnou paranormální aktivitu. Haha. Prostě se chce stát médiem v pořadu, jež by byl schopen vyhrát soutěž „Dark Vision“, což je soutěž zamřená právě na tyhle hororové reality show. Vše samozřejmě smyšlené.

Zářivá očička.

Od začátku je tak trochu jasné, že tady bude nějaký problém, že vše rozhodně nepůjde tak dobře, jak by si Knights (Bernie Hodges) přál. Hodges je pro roli celkem vhodný, má takové relativně slizké charisma, které se právě pro Knightsovu postavu docela hodí. Bohužel je jediným hercem, jenž zde trochu vybočuje, ostatní jsou příliš tragičtí na to, aby dovedli zaujmout.

Trochu si odpočinout.

Velká škoda snímku „Dark Vision“ je skutečnost, že se tvůrci báli klasických triků, případně na ně neměli prostředky a konexe. Digitální triky tady vypadají tradičně blbě. A je mi líto, ale stříkající digitální krev, která vypadá jako z windowsáckého Malování je mi prostě proti srsti. Bohužel je to jen prvek, který podtrhává skutečnost, že snímek měl být natočen za každou cenu.

Strom není bezpečí.

Kdyby se do snímku „Dark Vision“ dalo trochu více úsilí, kdyby zde byl nějaký originální nápad, dá se mu prominout i určité neumětelství, pokud se trikových scén týká, ale nic takového zde bohužel není. Ani to britské prostředí tomu nepřidá nic jiného než přízvuk. A to je skutečně hodně málo. Místy je přesto horor „Dark Vision“ celkem koukatelný a vyložený odpad si nezaslouží.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (duchové, béčka, found footage)


Přidat komentář