The Daisy Chain (2008)

55%
Daisy nebude jen obyčejná roztomilá holčička.

The Daisy Chain

Irsko, Velká Británie, 2008, 89 minut

 

Režie: Aisling Walsh

Scénář: Lauren Mackenzie

Hrají:

Samantha Morton (Martha Conroy)

Steven Mackintosh (Tomas Conroy)

Mhairi Anderson (Daisy Gahan)

David Bradley            (Sean Cryan)

 

Někdy, když se podíváte na dětského herce, tak je vám hned na první pohled jasné, že to musí být strašný spratek a že setkání s ním může skončit jedině špatně. Stačí si vzpomenout na Damiena ze snímku „Přichází Satan!“ anebo na děsivě roztomilou Rhodu ve filmu „The Bad Seed“, kterou tak jedinečně ztvárnila Patty McCormack. Některé děti to v sobě prostě mají. Nejinak je na tom Mhairi Anderson, která ztvárnila postavu Daisy Gahan.

 Tady se nám bude líbit.

Martha Conroy  (Samantha Morton) a Tomas Conroy (Steven Mackintosh) jsou manželé, kteří se právě přestěhovali na venkov, kde on kdysi žil. Čekají dítě a chtějí jej vychovávat mimo londýnský ruch, který doposud sami těžko snášeli. Důvodem pro přestěhování do malebného Irska je také skutečnost, že jejich první dítě náhle zemřelo před dvěma lety. Druhé dítě nechtějí mít ve stejném stresovém a nebezpečném prostředí.

 A tohle je Daisy.

Všechno vypadá jako pohádka, ale i když je možné Irsko považovat za malebné, je to malebnost ponurá a prostředí může být celkem depresivní. Jako kdyby bylo všechno hnědé a někdy až šedé a černé. Martha narazí na Daisy, místní dívku, kterou starousedlíci moc nemusejí, jejich soused po ní dokonce hází kameny. Shodou okolností nakonec dojde k tomu, že se Daisy dostane do jejich opatrovnictví, protože její rodina uhořela.

 Když se Daisy nudí...

Na první pohled vám je jasné, že Daisy není milé děvče, anebo že se v ní minimálně skrývá něco děsivého, hnusného, co číhá pod povrchem. Nebude vám trvat příliš dlouho, abyste začali sousedovi věřit, že je skutečně na dívce něco hodně špatného, že může být opravdovým zlem. Nepříjemné události se kolem ní začínají kupit a vy začínáte nenávidět Marthu za to, jak je slepá a jak holčičku bere jen jako dítě.

 Vždycky si najde zábavu.

Snímek „The Daisy Chain“ má jeden zásadní problém. Nedovede v ničem překvapit. Tohle je film o ďábelském dítěti, i když zde „ďábelské“ nepřisuzuji zrovna tomu, že je to přímo satanské dítě, nebo Satan sám. Prostě je to malá příšerka, v jejíž společnosti se nechcete octnout. Dovede to ve vás vyvolat ty správné nepříjemné pocity, ale dál film prostě nejde. V rámci svého žánru je to spíše průměr, možná ještě méně, ale díky tomu, že na diváka skutečně působí, se to škrabe trochu výš.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (vrazi, děti)


Přidat komentář