Darling (2015)

40%
Zlatíčko, jen kdyby se jí to v hlavě trochu nebortilo.

Darling

USA, 2015, 78 minut

 

Režie: Mickey Keating

Scénář: Mickey Keating

Hrají:

Lauren Ashley Carter (Darling)

Sean Young (Madam)

Brian Morvant (Muž)

Larry Fessenden (Maneretti)

 

Když jsem viděl plakát k tomuto snímku a zjistil skutečnost, že se jedná o film černobílý, byl jsem docela zvědavý, co z toho bude, protože černobílá u hororu vzbuzuje určitou nejistotu. Nějak jsem si nebyl jistý, čemu by černobílé provedení mělo soužit, pokud jde o film, kde je očividně v hlavní roli mladá žena, která možná nebude až takový miláček, jak název filmu naznačuje.

 Taková milá dívka.

Respektive, já jsem si nebyl schopen představit, že by černobílé provedení mělo sloužit tomu, že se umocní hororová atmosféra, spíš jsem měl pocit, že byla forma zvolena proto, aby snímek vypadal více umělecky, aby ten styl byl trochu jiný než u filmů podobného ražení, kde je v hlavní roli žena, která možná není až tak úplně duševně zdravá. A jak se jí stalo, že se jí to v hlavě trochu pomotalo?

 A jak způsobně sedí.

Hlavní postava, kterou zahrála, docela přesvědčivě, Lauren Ashley Carter, se stěhuje do rozsáhlého sídla, které je dlouho prázdné a je k dispozici za celkem dobrou cenu. Jenže to by s rezidencí nesměla být spojena temná historie, která hovoří o paranormálních jevech. Ano, nejspíš tu budou nějací duchové, nebo prostě entity, které budou nějakým způsobem působit na naši hlavní hrdinku.

 Trochu neklidná je.

A jsou to právě ty podivné, tajemné entity, které na Darling působí a které ji vedou k tomu, že se začíná psychicky hroutit, což vede k násilnostem z její strany. V tu chvíli je snímek docela dobře krutý, což přece jen dokazuje, že černobílá se pro horor může hodit, že i v černé vypadá krev nepříjemně. Ale to už věděl mistr Hitchcock, když natáčel svoje legendární „Psycho“. Snímek „Darling“ svým černobílým provedením nic zásadního nepřináší.

 Někdy je neklidná trochu víc.

Na film „Darling“ se docela dobře kouká, což je fajn, ale příběh, který je zde prezentován, je ve své podstatě velmi banální. Je proto vidět, že kupředu šla forma, obsah nebyl tak podstatný, protože tvůrci věřili tomu, že to bude provedení, co bude diváky maximálně táhnout. Ale já si myslím, že je škoda, že ta forma nebyla využita k ještě trochu lepšímu příběhu.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář