A Haunted House 2 (2014)

70%
Ano, i já si někdy dokážu užít pořádně ujetou komedii. Stačí jen, když je trochu lepší než její první díl.

A Haunted House 2

USA, 2014, 86 minut

 

Režie: Michael Tiddes

Scénář: Marlon Wayans a Rick Alvarez

Hrají:

Marlon Wayans (Malcolm)

Jaime Pressly (Megan)

Essence Atkins (Kisha)

Gabriel Iglesias (Miguel)

 

Teda já nevím, co se to stalo, že jsem se rozhodl podívat na druhý díl filmu Pár nenormálních aktivit. Ještě divnější je ale skutečnost, že jsem byl docela zvědavý a vlastně jsem se na snímek i těšil. Jak říkám, nevím, co se stalo, protože první díl se mi nějak zásadně nelíbil. Jenže co je horší, nejen, že jsem se na druhý díl těšil, on mě dokonce bavil. Ale proč ne? Marlon Wayans ukazuje, že v něm něco hereckého opravdu je.

 V posteli to někdy není sranda.

Pravda, nic to nemění na tom, že je film „A Haunted House 2“ pořád celkem slátaninou, ale několikrát jsem se smál docela dost, takže to přece jen asi bude komedie dobrá. Jsou zde scény, které jsou nudné, hned budete vědět, jak dopadnou a o jaký vtípek jde, ale místy je to tak ujeté, až je to prostě směšné. Stejně mám pocit, že jsem nějak propadl vkusem kravinám, ale tenhle film prostě asi přišel v pravou chvíli a já jsem si ho užil.

 Když má člověk vlastní stíhačku.

Wayans ve scénáři s Alvarezem využívají toho, že těch duchařských a vymítacích hororů je poslední dobou až neskutečně mnoho. Dělají si srandu z ruční kamery, zacházejí daleko, karikují postavy, které jsou samy o sobě do jisté míry karikaturami, ale uvědomíte si to právě až díky téhle komedii. Pokud jste viděli první díl, tak vězte, že hlavní postava zůstává stejná, pouze se posouváme o rok dopředu, kdy má novou přítelkyni a s ní i její dvě děti. A jak už to tak bývá, stěhují se do nového domu.

 Ty pohledy...

Malcolm je stále pronásledovaný duchem nebo démonem nebo něčím, ale tentokrát se k tomu ještě přidává jedna šílená panenka. Abigail, abyste si nemysleli. Právě tahle panenka je středem některých skutečně ujetých scén, kdy Wayans ukazuje, že už je mu jedno, co hraje a že je schopný udělat všechno. A překvapivě mu to vychází. Je mimo vkus, ale to od něj čekáte. Pak najednou přehodí a je celkem sofistikovaný a vy to tomu cvokovi docela ochotně věříte.

 Takže když jsem Mexikánec...

Jsem si jistý, že snímek „A Haunted House 2“, který podle všeho v českých kinech neuvidíme, není skvělou komedií, ale mně prostě sedla. Jsou zde momenty, které by v klidu vydržely i ve vážném hororovém filmu, ale hlavně jsou zde vtipy, které nejsou jen hloupé. Ano, ty banální převažují, ale tentokrát jsem měl pocit, že už se u toho někdo snažil a že chtěli, aby ta zábava nebyla úplně stupidní. Povedlo se.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (duchové, found footage, komedie)


Přidat komentář