Day of the Dead: Bloodline (2018)

40%
Pokračování nejhoršího dílu z původní Romerovy zombie trilogie? No, určité společné prvky tam jsou.

Day of the Dead: Bloodline

Bulharsko, 2018, 90 minut

 

Režie: Hèctor Hernández Vicens

Scénář: Mark Tonderai a Lars Jacobson na základě postav George A. Romera

Hrají:

Johnathon Schaech (Max)

Sophie Skelton (Zoe)

Jeff Gum (Miguel Salazar)

Marcus Vanco (Baca)

 

„Day of the Dead“ neboli „Den mrtvých“ je přece jen docela dobrý značka, protože za ní stojí George A. Romero. Jednalo se konkrétně o třetí díl jeho trilogie, která ale nakonec měla šest dílů, ale jsou to přece jen „Noc“, „Úsvit“ a „Den“, které patří mezi jeho nejlepší filmy. Filmaři v bulharské produkci se rozhodli, že právě na „Den mrtvých“ naváží v roce 2018, tedy 33 let po původním filmu.

Vypadá jako Till Lindemann z Rammstein.

Sledujeme příběh, který by se ale obešel i bez toho, aby se jednalo o něco, co má navazovat na „Den mrtvých“. Popravdě, ta „návaznost“ je čistě opět jenom marketingový tah. Prostě jde jenom o to, že tu máme zombie svět, kde jsou prováděny výzkumy, jsou zde vojáci, a tak nějak všechno to, kam nakonec Romero svou trilogii směřoval a co se ne každému nutně líbilo.

Zombie odtučňovací kúra nepomohla.

Zoe (Sophie Skelton) je studentka medicíny, která má svého pacienta, jenž se jmenuje Max (Johnathon Schaech). Max na první pohled vypadá trochu jako Chigurh (Javier Bardem) ve snímku „Tahle země není pro starý“. Je jasné, že tohle nebude kladná postava, nemluvě o tom, že celkem jasně dává najevo, že má celkem zalíbení v Zoe. Zalíbení tak silné, že ho skoro ovládá.

Hlavně sponku do vlasů.

Max se rozhodne, že si to se Zoe rozdá, a to i v případě, že ona nebude mít zájem. Ano, pokusí se ji znásilnit, což rozhodně není moc čestné chování, ale Zoe má docela štěstí. Maxe pokouše zombie zrovna ve chvíli, kdy se na ni chystal. Je ale zajímavé, že se Max nezměnil v zombie úplnou, ale má v sobě nějaké ty náznaky inteligence. Třeba Zoe nechce vůbec ublížit. Dalo by se s tím nějak pracovat? Dali by se lidé vyléčit?

A trochu si zařvat.

Určitá návaznost na snímek „Den mrtvých“ je v hororu „Day of the Dead: Bloodline“, ale nejedná se o něco, nad čím by měli fanoušci jásat. Určitý nápad zde je, ale nakonec se to utápí v celkem standardním zombie balastu, což pomalu přestává fungovat. Medicinský nápad zde je, postavy mají zajímavé chování, masky nejsou špatné, ale nějak to celé stejně vyznívá do ztracena.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (zombie)


Přidat komentář