Daylight's End (2016)

30%
Svět je pohlcen nebezpečnými monstry, která lační po krvi.

Daylight's End

USA, 2016, 105 minut

 

Režie: William Kaufman

Scénář: Chad Law

Hrají:

Johnny Strong (Rourke)

Lance Henriksen (Frank)

Louis Mandylor (Ethan)

Hakeem Kae-Kazim (Chris)

 

Americký akční horor „Daylight's End“ je ze začátku celkem příjemná akční jízda střílí se zde, zabíjí, ale pak je to najednou celkem nuda, která by chtěla připomínat „Úsvit mrtvých“, ale nemá nic z toho neskutečného napětí, které Romero do svých filmů na počátku kariéry dokázal vložit. Jasně, a taky to není tak úplně zombie, ale nějaké spojující prvky by se najít rozhodně daly.

Správná parta.

Ta spojitost je třeba v tom, že žít venku na Zemi už není vůbec jednoduché, protože jsou zde příšery, v které se lidé proměnily. Tentokrát to nejsou zombie, ale v podstatě upíři, i když v tomhle podání jsou to nějako jako zombie, které jsou po krvi. Je jasné, že zde mohou přežít jen ti, kdo mají pořádnou zbraň, jsou drsní a ještě lépe, jednají a žijí ve skupině, nikoli jako osamělí jezdci.

Pořádný drsňák.

Ale Rourke (Johnny Strong) je přesně takový osamělý jezdec, který se loudá krajinou, protože nemá moc co jiného, do čeho by píchnul. A nic jiného, pro koho by žil, protože o svou rodinu přišel. Jednou se ale dostane k tomu, že pomůže ženě, která má na kahánku. Pak už se i osamělý vlk stává součástí skupiny, kde ale zjišťuje, že také není moc jednoduché přežít. Od této chvíle se film uzavírá v jediné budově.

Je to Lance!

Společně se pak snaží přežít, a popravdě, začíná to najednou být celkem nuda. Kdyby se celý snímek odehrával v ulicích, bude to mnohem zajímavější, bude to mít větší šťávu a bude to diváka bavit možná až do konce. Takhle se najednou děj uzavřel do sebe a stal se jednoduchým a nepřekvapivým. Jako kdyby chtěl nutně zapadnout do kolejí, kde to bude jisté. A nezáživné.

Hlavně se dobře krýt.

Je fajn, že se ve filmu „Daylight's End“ objevil nějaký ten známý obličej, jako třeba Lance Henriksen nebo Louis Mandylor, ale ani v jejich případě to není nic moc velkého, Lance je mnohdy ve scéně jen na ozdobu, což mi k němu přijde trochu nefér. V tohle filmu se ale pořádné role dočkat nemohl, protože film sám míří postupně se stopáží ke dnu. Přitom nezačínal zle.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (upíři, survival)


Přidat komentář