Deadly Detour (2011)

10%
Jeden hodně špatný slasher a trash v jednom.

Deadly Detour

USA, 2011, 75 minut

 

Režie: Mike O'Mahony

Scénář: Andrew Hall a Mike O'Mahony

Hrají:

James Costa (Zach)

Corinne Liz (Sam)

Jon Owens (Jake)

Stacie Hartman (Jenna)

 

„Deadly Detour“ je takový ten klasický film, který si představíte pod pojmem „hodně špatný, ale sakra krvavý slasher“. Tohle je asi to, co film nejlépe definuje, protože se o něm ani nic moc jiného říct nedá. Je to opravdu špatný film, ale je opravdu krvavý a snaží se o některé vskutku hnusné scény. Takže kromě toho, že ho můžete snadno definovat jako slasher, tak se nespletete ani v případě, kdy film označíte za trash.

 To si takhle prostě šla...

Začátek je až nechutně klasický. Nechutně nemyslím proto, že by to bylo extra gory, ale proto, že to uvidíte v každém druhém slasheru. Znamená to, že skupina mladých lidí jeden v autě na jakýkoli výlet a pak někdo z nich zemře. Tohle všechno vlastně jenom proto, abychom mohli nasednout do auta k jiné skupině lidí s nadějí, že i v jejich případě dojde k velmi brzkému úmrtí.

 Chudák...

Snímek je uváděn také s následujícím podtitulem: „Deadly Detour: The Goat Man Murders“. Plakát na film také evokuje dojem, že tu bude nějaký kozí muž nebo něco podobného, ale když film sledujete, tak prostě zjistíte, že tím vrahem je jenom nějaký venkovský balík, který sice vypadá trochu divně, ale rozhodně ne tak cool, jako na plakátu k filmu. Ale s tímto filmem se musíte připravit na vícero zklamání.

 Jak šli na procházku.

Příběh zde není, postavy zde nejsou. Je zde prostě jenom skupina lidí, která jede na smrt, ale neví o tom. Smyslem filmu nakonec není prezentovat nějaký příběh, ale skutečně jen to, aby se zde objevil nějaký ten pořádný krvavý masakr, který má sem tam i docela dobrý, i když hodně krutý nápad – to se projevuje na konci, kde je scéna v autobuse, která mě skutečně dostala, a to jak v pozitivním smyslu (že to někoho napadlo), tak i v negativním smyslu (že to je fakt hnusné).

 Asi pojedu jinou linkou.

„Deadly Detour“ je v konečném součtu hrozná kravina, která se snaží zaujmout různými nechutnostmi, jež jsou většinou skutečně prvoplánové a nemají ten potřebný efekt. Alespoň ne pro někoho, kdo podobné filmy sleduje. Pro ostatní to bude nejspíš jen nekvalitní hnusárna, kterou po nějaké chvíli vypnou, protože to prostě není pro ně. Takže body alespoň za to místy skutečně hnusné gore.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (slasher, gore, survival, vrazi)


Přidat komentář